Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Smiltenieši šogad atturīgāk pieņem ceļojumu piedāvājumus 1

Šogad smiltenieši uz ārzemēm, iespējams, ceļos retāk. Vismaz pilsētas tūrisma informācijas centrā pagaidām noslēgts mazāk līgumu, nekā attiecīgajā laika posmā pērn.

 

Smiltenes tūrisma informācijas centrā ir iespēja rezervēt vietas ceļojumos, kurus piedāvā galvaspilsētas tūrisma pakalpojumu sniedzēji.

 

"Ja citus gadus cilvēki ceļojumus rezervēja jau laicīgi decembrī un janvāra sākumā līgumu bija vairāk nekā 10, tad šobrīd noslēgti tikai trīs līgumi," informē Smiltenes pilsētas domes tūrisma speciāliste Sanda Akmentiņa. To slēdzēji izvēlējušies šogad apskatīt Šveici, Krieviju un Horvātiju.

 

Valkas tūrisma informācijas birojā uz jauno sezonu noslēgts nedaudz vairāk līgumu. Vairāki valcēnieši jau izlēmuši, ka šogad ceļos uz Franciju, Itāliju, Baltkrieviju un Vāciju. Arī šogad Smiltenē ārzemju ekskursijas sadarbībā ar tūrisma firmām organizē pensionāru klubiņš un ceļotāju klubiņš "Smiceks". Pensionāri brauks uz Igauniju un Dāniju. "Smiceks" izvēlējies apskatīt Vāciju.

 

Ja pērn uz Francijas Rivjēru kopā ar "Smiceku" devās trīs ceļotāju grupas, tad šogad izdevies nokomplektēt tikai vienu.

 

Ceļotāju klubiņa vadītājs Gunārs Auders spriež, ka iemesls nav tikai iedzīvotāju ierobežotās finansiālās iespējas, bet arī maršruta mērķis un tas, ka ceļojumā jādodas ar autobusu, nevis ar lidmašīnu, kā pērn.

 

Ceļotājs pieļauj, ka Vācijā varbūt bijuši daudzi smiltenieši, tāpēc šoreiz interese ir mazāka. "Tāpat zināma ietekme ir psiholoģiskiem apsvērumiem, jo cilvēki krīzes laikā baidās par saviem ienākumiem. Taču tie, kuri vēlas ceļot, vienalga, meklēs iespēju, kā redzēt jaunas vietas. Turklāt ceļošana ir atpūta, ko nevar aizstāt te, uz vietas. Tās ir citas emocijas, un pēc tam ir cits darba spars," pārliecinājies G. Auders.

 

To apliecina smiltenietis Ivans Kaļickis. "Abi ar kundzi šogad tāpat brauksim ceļojumā. Es strādāju akciju sabiedrībā "Smiltenes piens". Darbs mums ir," saka I. Kaļickis. Pērn kopā ar dzīvesbiedri viņš apceļoja Čehiju, bet šogad plāno doties uz Ungāriju vai Bulgāriju.

 

Tomēr ne visi cilvēki ir noskaņoti optimistiski. "Man ir jāuztur privātmāja, tāpēc nejūtos finansiāli stabili,domājot par priekšdienām. Rezultātā šogad droši vien atturēšos no ceļošanas," saka smilteniete Mārīte Saldūksne.

 

Smiltenes pilsētas domes tūrisma speciāliste Dagnija Kalniņa pieļauj, ka cilvēki vairāk izvēlēsies ceļot pa Latviju un populārs kļūs dabas tūrisms.

 

 

Pēc Smiltenes TIC apkopotās statistikas, 2008. gadā apmeklētāji interesējās par ceļojumiem uz 33 valstīm.

 

Populārākā valsts, uz kuru ceļot, pērn bija Igaunija, bet 2007. gadā - Francija. 2008. gadā līderu topā ierindojās arī Lietuva, Francija, Čehija un Itālija.

 

"Kopumā Smiltenes TIC 2008. gads nav bijis īpaši veiksmīgs, jo reģistrēti tikai 1822 interesenti. Tas ir par 12 procentiem mazāk, salīdzinot ar 2007. gadu, un par 19 procentiem mazāk, salīdzinot ar 2006. gadu," informē S. Akmentiņa.

 

Viņa pieļauj, ka arvien vairāk ļaužu vajadzīgo informāciju par tūrisma iespējām atrod internetā.

 

 

Komentāri 1

Nesaprotu, kāpēc TIC nevar strādāt tikai viens cilvēks? Tādējādi tiktu ieekonomēta pilsētas nauda. Vai vislabāk, lai ar šo biznesu nodarbojas privāta firma nevis pašvaldība.

pirms 11 gadiem, 2009.01.21 12:38

Novados