Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

24 Lauku tūrisma saimniecības, tostarp Blomes "Donas", saņem Zaļo Sertifikātu 3

8. janvārī 24 lauku tūrisma naktsmītnes saņēma „Zaļo sertifikātu” - 20 sertifikāti tika pagarināti, bet 4 tika piešķirti no jauna, informē Asnāte Ziemele, LLTA „Lauku ceļotājs” pārstāve . Sertifikātu saņēma arī Blomes pagasta lauku mājas "Donas".

Zaļais sertifikāts ir vides kvalitātes zīme lauku tūrisma mītnēm. Lai gan ir pieņemts uzskatīt, ka laukos tāpat viss ir zaļš, veselīgs un dabisks, Zaļā sertifikāta saimnieki apzināti domā par to, lai piedāvātu viesiem kvalitatīvus, saprātīgi „zaļus” lauku tūrisma pakalpojumus un, kas ne mazāk svarīgi, lai tūrisma bizness nekaitē dabai un videi. 

Sertifikātu piešķir Ekspertu Komisija, kurā ir vides un tūrisma speciālisti. Tā darbību administrē Latvijas lauku tūrisma asociācija „Lauku ceļotājs”, un piešķiršana notiek, apsekojot pieteikušās saimniecības, dodot padomus un ieteikumus uzlabojumiem vides jomā. Sertifikātu piešķir uz 3 gadiem, pēc tam notiek atkārtota apsekošana, ja saimnieks vēlas sertifikātu pagarināt. „Zaļā sertifikāta” komisija tiekas reizi gadā, lai izvērtētu pieteikumus un apsekojumu rezultātus, pieņemtu lēmumu par sertifikāta piešķiršanu. Šobrīd Latvijā ir 70 zaļās tūrisma saimniecības.


UZZIŅAI: 

Lauku mājas "Donas"

Donās maizes cepšana notiek pēc sentēvu tradīcijām: abrā  plaucēta, ar rokām mīcīta, mīļota mīkla un uz kļavu lapām veidoti kukulīši, kas tiek cepti īstā ar malku kurināmā krāsnī. Ciemiņiem ir iespēja veidot kukulīti un aizvest mājās paša gatavotu ciemakukuli. Nekas nevar būt garšīgāks kā silta maizes doniņa ar pienu un medu. Piedāvā baudīt arī citus latviskus lauku labumus, - žāvētas kotletes, putraimdesas. Ja vajag, būs arī 17 sieru veidi!

Latviešu virtuve: Grūbu biezputra, šķovēti kāposti, lauku kotletes, 21 siera šķirne, piens, medus, zāļu tējas, lauku maize.

Īpašais ēdiens: Donu saldskābā maize.

20150203-0934-screenshot-2.jpg

Komentāri 3

Maize

slava namamātei, ka cīnās izdzīvot ar radošām darbnīcām, bet nu, par maizes cepšanu- labāk nevajag darīt, ja neizdodas. Esmu vairākas reizes tikusi pie maizes, nu nav laba. Diemžēl. To visu var labot

pirms 5 gadiem, 2015.02.03 17:00

re

Man toties garšoja "Donu" maize!
Paldies Ilzei un viņas komandai - piedzīvojām ļoti sirsnīgu un saturīgu uzņemšanu, gardas pusdienas!

pirms 5 gadiem, 2015.02.04 18:01

lia

tas tiesa, esmu bijusi trīs reizes cept maizīti, bet katru reizi kaut kas atgadās, un maizīte nav laba, bet protams ēdama.

pirms 5 gadiem, 2015.02.04 19:19

Atpūta