Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atvērto durvju dienas Latvijas pilīs un muižās; Vidzemes novadā aicina uz 15 vēsturiskajām ēkām

24. un 25. maijā  -  Eiropas Kultūras mantojuma gada ietvaros Latvijas pilīs un muižās pirmo reizi notiks Atvērto durvju dienas, ikvienam interesantam ļaujot iepazīt vēsturiskās ēkas no jauna un vēl neiepazīta skatu punkta. Šajās dienās gandrīz 40 pilīs un muižās apmeklētājiem ieeja būs bez maksas, un daudzviet tiks piedāvāta speciāli izveidota pasākumu programma.  Vidzemes novada maršrutā apmeklētājiem atvērtas būs 15 vēsturisko ēku durvis. 

 

Pasākuma iniciators ir Eiropas Vēsturisko Ēku Asociācija (European Historic Houses Association), kas ar saukli  - “Mūsu māja, jūsu mantojums” (Our House, Your Heritage) aicina apmeklēt un iepazīt unikālo kultūras mantojumu. Iniciatīvai ir pievienojusies arī Latvijas Piļu un muižu asociācija un Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācija, kas aicina ikvienu interesentu un īpaši jauniešus izmantot vēl nebijušu iespēju. 

 

“Latvijas un Eiropas pilis un muižas ir unikāla vieta, kur satiekas vēsture, kultūra un māksla. Tas ir mantojums un bagātība, kurā savijas Latvijas liktenis, kultūras mantojums un, kas svarīgi – arī mūsdienu elpa. Daudzas no Latvijas pilīm un muižām ir kļuvušas par savas apkārtnes vienu no galvenajiem tūrisma un sabiedriskās dzīves centriem. Ar Atvērtajām durvju dienām vēlamies ne tikai akcentēt kultūrvēsturisko ēku nozīmību, bet arī mainīt priekšstatu par piļu un muižu ikdienu, apmeklētājiem atklājot detaļas, kas visbiežāk paliek aizkulisēs. Pašām pilīm un muižām šī ir lieliska iespēja izcelt savu unikālo atšķirību un piesaistīt sev jaunus tūristus. Ceru, ka šogad aizsāktā tradīcija turpināsies, un Atvērtās durvju dienas Latvijas pilīs un muižās kļūs par ikgadēju notikumu,” informē Latvijas Privāto vēsturisko ēku asociācijas pārstāve Egita Karlsone. 

 

Atvērto durvju dienu laikā apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar gandrīz 40 Latvijas vēsturiskajām ēkām, to nozīmīgo pagātnes lomu un plašajām izmantošanas iespējām mūsdienās. Vairākās pilīs un muižās Atvērto durvju dienu ietvaros tiks organizēti koncerti un izstādes, tūres gida pavadībā, radošās darbnīcas, meistarklases un citas aktivitātes. Ikviens interesents ir aicināts sekot līdzi pasākumu programmai katras pils un muižas, kas piedalās Atvērto durvju dienās, mājas lapā. Pasākuma programma pieejama arī: www.pilis.lv un  www.lpvea.lv


Atvērto durvju dienu dalībnieku saraksts. Vidzemē - 15 vēsturiskās ēkas. 


Atvērto durvju dienās piedalīsies 37 pilis un muižas no visas Latvijas. Plānojot maršrutu Vidzemes novadā, aicinām apmeklēt: Alūksnes Jauno pili, Beļavas muižu, Cēsu pils kompleksu, Dikļu pili, Dzērbenes pilsmuižu, Jercēnmuižu, Kokmuižas pils kompleksu, Litenes muižu, Lizuma muižu, Nēķena muižu, Stāmerienas pili, Ungurmuižu, Vecpiebalgas muižu, Veselavas muižu un Zvārtavas pili.


Tikmēr citos Latvijas novados Atvērto durvju dienu laikā ikviens interesents ir aicināts doties uz: 


Berķenes muiža, Blankenfeldes muiža, Dundagas pils, Durbes pils, Hiršenhof, Jaunauces pils, Jaunmoku pils, Jelgavas pils, Kazdangas pils, Krāslavas muiža, Lielplatones muiža, Lūznavas muiža, Padures muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Smuku muiža, Spāres muiža, Vadakstes muiža, Varakļānu muižas pils, Vecauces pils, Vilces muiža, Virkas muiža, Zaļā (Zaļenieku) muiža.


Papildus informācija par Atvērto durvju dienām un konkursu pieejama: www.pilis.lv un  www.lpvea.lv


24. maijā aizsākas arī ikgadējā piļu un muižu apceļošanas akcija; šogad – Baltijas mērogā

24.maijā sāksies arī apceļošanas akcija “Apmeklēsim Baltijas pilis un muižas - svinēsim kopā!”, kas turpināsies līdz pat septembra vidum. Tā ir veltīta Igaunijas Republikas, Latvijas Republikas un Lietuvas Republikas simtgadēm, Eiropas kultūras mantojuma gadam, kā arī ļoti daudzām personībām un institūcijām, kas strādā̄ ar spēcīgu misijas apziņu, lai nosargātu šo mantojumu.


Atpūta