Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Balttour 2016 uzņem apgriezienus. Arī mūsu puses ļaudis pamanāmi (Papildināts ar VIDEO!)

Kā liecina fotoattēli sociālajos tīklos, tad Balttour 2016 stāsts ir sācies. Aplūkojot aktivitātes sociālajos tīklos, var redzēt, ka arī mūsu novadnieki ir notikumu centrā un gatavi prezentēt savas pārstāvētās vietas diženumu.
20160207-0903-ezgif-com-gif-maker-3.gif
 Jau vēstījām, ka šās nedēļas nogalē Rīgā, izstāžu hallē Ķīpsalā norisināsies vērienīgākais tūrisma popularizēšanas pasākums  ,,Balttour 2016”, kas pulcēs nozares profesionāļus un interesentus no visas Baltijas. Savu dalību tajā pieteikuši arī mūsu novadu tūrisma koordinatori.

Saņēmām arī pirmo ziņu no izstādes dalībniekiem. Valcēnieši ziņo, ka "aizvadīta pirmā no trim dienām starptautiskajā tūrisma izstādē-gadatirgū Balttour 2016. Pirmā dienas puse tika veltīta profesionāļu vizītēm, kuras laikā notika tikšanās ar nozares profesionāļiem, gidiem, ceļojuma aģentūru pārstāvjiem un citiem interesentiem. Dienas otrā pusē durvis izstādei bija atvērtas visiem interesentiem, kas vēlējās klātienē iepazīties ar jaunumiem tūrisma tirgū Latvijā un pasaulē."

"Šogad tūrisma izstādē Valkas novads, turpinot iepriekšējā gada tradīciju, apvienojies vienā stendā ar Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu novadiem. Valkas novads pārstāv arī vietējo saimniecību un audēju produkciju. Uz tikšanos Battour 2016!" aicina Valkas novada Tūrisma informācijas biroja vadītājs Madars Lāns.

Savukārt smilteniešu skatījumā pirmā diena aizvadīta sekojoši: 1. dienas rīta cēlienā uz Balttour lielās skatuves notika svinīga pasākuma atklāšana, kuras laikā godināja labākos tūrisma nozares pārstāvjus. Pēc tam visi izstādes dalībnieki tika aicināti uz skatuves, lai kopīgi novēlētu Latvijas Valsts Prezidentam labu veselību. Spēka un gara stiprināšanai no Smiltenes novada lauku mājām Donas tika pasniegts liels rudzu maizes klaips Prezidentam un kukulītis viņa sievai, ko atbildīgie pasākuma organizatori nodos tālāk Prezidentam.

Vidzemes šosejas pieturas stendā ap pusdienas laiku sākās liela rosība. Smiltenes, Raunas un Apes novadu tūrisma centru darbinieki kopā ar savu pašvaldību vadītājiem, tūrisma uzņēmējiem, amatniekiem un mājražotājiem uzņēma kopbildi un cienājās ar katra novada sarūpētajiem gardumiem. Vēlāk ar gardumiem cienājās arī citi izstādes dalībnieki, preses pārstāvji, tūroperatori un apmeklētāji.

 Šajā dienā Smiltenes novada lauku mājas Donas saimniece Ilze Briede kopā ar Pepiju Garzeķi piedāvāja maizes degustāciju ar dažādām piedevām- speķi ar sīpoliem, kaņepju sviestu, sviestu bez piedevām un sviestu ar ķiploku un zaļumiem, kā arī medu. Turpat līdzās z/s Buliņi saimnieks cienāja ar ābolu sieru.

 Citi našķējās ar SIA Ozolu maizes plānajām piparkūkām. Papildus apmeklētājiem bija interese arī par dažādiem tūrisma materiāliem, kuros iekļauta informācija par interesējošām tēmām mūsu novadā- velo maršrutiem, apskates saimniecībām ar degustācijas iespēju un produkcijas iegādi, dabas un aktīvās atpūtas pieturām un lielākiem pasākumiem u.c. 

"Šodien.6. februārī, stendā bū firsta madāma Lili, kas prezentēs Smiltenes muižas gardumus um stāstīs par ekskursiju iespējām." infoemē Smiltenes Tūrisma informācijas centra speciāliste Sanda Veismane.

VIDEO no @Balttour/twitter


Atpūta