Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceļotājus gaida Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāts

Svinot 20. gadadienu, kopš Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta dibināšanas un iekļaušanas UNESCO programmas “Cilvēks un biosfēra” starptautiskajā biosfēras rezervātu tīklā, Dabas aizsardzības pārvalde kopā ar tuvējās apkaimes pašvaldībām aicina apmeklēt pirmās šī rezervāta “Ceļotāju dienas” 26. un 27. augustā. 


Ziemeļvidzemes “Ceļotāju dienas” ir iespēja ne vien klātienē apmeklēt un iepazīt astoņus no Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta novadiem, bet arī vienlaikus doties pārgājienos gan pa marķētām dabas takām, gan līdz šim mazāk zināmās teritorijās, piedalīties velobraucienos vai nakts orientēšanās piedzīvojumā, iepazīt mājražotāju piedāvājumu, apmeklēt novadpētniecības muzejus, izstāžu zāles, muižas un izvēlēties citas sev tīkamas vietas un nodarbes. 


“Apmeklētājiem būs iespēja izzināt Kārķu, Sedas, Zilākalna un Ziemeļu purva noslēpumus, ielūkoties Rūjas upes senlejas un palienes dabas vērtībās, izbaudīt ūdenspriekus Burtnieka ezerā, doties ar plostu pa Salacas upi, kā arī ne vien apskatīt, bet arī nogaršot pašmāju labumus vietējās lauku saimniecībās,” stāsta Laura Taube, Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta koordinatore. 


Pasākumu programma atklāj, ka viesi tiek gaidīti Alojas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Rūjienas un Naukšēnu, Strenču un Valkas novados gan aktīvās, gan mierīgās izziņas un izklaides nodarbēs. 


Dalība pasākumos “Ceļotāju dienu” apmeklētājiem paredzēta bez maksas, izņemot vietas ar produktu degustācijām. 


Tradīcija “Ceļotāju dienas” aizsākusies Slīteres nacionālajā parkā 2010. gadā, vēlāk tā turpināta arī Ķemeru nacionālajā parkā, savukārt šogad pirmo gadu “Ceļotāju dienas” norisinās gan Rāznas nacionālajā parkā, gan arī Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātā, tā godinot šo teritoriju apaļos gadskaitļus.


Atpūta