Muzeju nakts ekskursija „Dzintara saulriets Valmierā”

 Sestdien, 17. maijā, Starptautiskās Muzeju nakts pasākumi Valmierā tiks ievadīti ar aizraujošu ekskursiju „Dzintara saulriets Valmierā”. Stāstu ar izklaides elementiem par dzintara meklējumiem Gaujas krastos izstāstīs Valmieras pilsētas gide un Valmieras Valsts ģimnāzijas vēstures skolotāja Ineta Amoliņa. Ekskursijas sākums plkst. 17:30 skatu laukumā pie Sv. Sīmaņa baznīcas. 


Ekskursijas dalībniekus pusotras stundas garās pastaigas laikā sagaidīs daudz un dažādi pārsteigumi: būs iespēja ne tikai iepazīt Valmieru vakara stundās, priecājoties par romantisko noskaņu Gaujas krastos, bet ar interesantiem jautājumiem un spēļu paņēmieniem tiks pārbaudīta arī klausītāju erudīcija. 


Dalība ekskursijā ir bez maksas un dalībnieku skaits ekskursijā ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti jau savlaicīgi pieteikties ekskursijai iepriekš Valmieras Tūrisma informācijas centrā, pieteikumu sūtot uz e-pastu [email protected] vai zvanot pa tālr. 64207177. 


Starptautiskās Muzeju nakts tēma šogad ir dzintars, simbolizējot vienu no Latvijas dārgumiem. Šogad noslēgsies Muzeju nakts aizsāktais trīs gadu cikls, kas iezīmēja trīskrāsaino dzintara tapšanas ceļu. Iepriekšējos divos gados Muzeju nakts tēmas tika veltītas dzintara godināmajiem auklētājiem – zilajai jūrai un zaļajam mežam. 

Starptautiskā Muzeju nakts tiek atzīmēta visā Eiropā, savukārt Latvijā šī tradīcija aizsākta 1978. gadā. Tās laikā visi interesanti tiek aicināti iepazīt muzejus un citu tūrisma piesaistes vietu piedāvājumus, piedaloties dažādās aktivitātēs visas nakts garumā. 

Atpūta