Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spītējot aukstajam laikam, kopīgi iepazīst Cērtenes pilskalnu 6

Lielās Talkas pašvaldību konkursa ‘’Pastāvēs, kas pārmainīsies’’ ietvaros, šā gada 4. aprīlī, dienu pirms Lieldienām, Smiltenes novada Tūrisma informācijas centrs aicināja uz izzinošu ekskursiju Cērtenes pilskalnā ‘’No senatnes līdz mūsdienām’’.

Par spīti aukstajam laikam un lietum, kopā ar pilskalna pazinējiem Andu un Jāni Dingām, vairāk nekā 30 visdažādākā vecuma ekskursijas dalībnieki iepazina Cērtenes pilskalna senos stāstus un leģendas, dalījās atmiņās un kopīgi sajuta mierpilno senlatviešu pilskalna auru. 

Lielākā daļa apmeklētāju atzina, ka, lai arī pilskalnu apmeklē regulāri, par pilskalna vēsturi līdz šim neko daudz nav zinājuši, un ekskursijas laikā uzzinājuši daudz jauna un, ievērojuši daudzas vietas un objektus, kam iepriekš pagājuši garām. 

Pēc kārtīgas pastaigas un pilskalna teritorijas iepazīšanas, pilskalna pļaviņā kopīgi tika ieturēts pikniks un, gatavojoties Lieldienām, tika vārīta tēja, ripinātas olas, notika olu kaujas, sacensības ar ķekatām, kā arī citas jautras izdarības. 

FOTO no Kitijas Klempneres personīgā arhīva!

Komentāri 6

Tava draudzene!

Cik gan cilvēki ir stulbi, lai ietu un priecātos par to, ka redz šeit pirms tukstots gadiem ir bijusi kaut kāda būda, bet tagad apskatīsim akmeņus, kas palikuši pāri no tās. Kāda jēga priecāties par akmeņiem? Vēl varēja uztaisīt maksas ekskursijas, un noteikti atrastos idioti, kas maksātu, lai apskatītu akmeņus.

pirms 4 gadiem, 2015.04.09 12:26

Zuze

Nu, man liekas, stulbi ir cilvēki, kas spēj uzrakstīt komentārus tādus kā TU!

pirms 4 gadiem, 2015.04.09 13:15

re

interesanti, par ko ikdienā priecājies Tu pati? Cik tālu sniedzas Tavas intereses?

pirms 4 gadiem, 2015.04.09 15:23

es

Arī ir bijusi iespēja kopā ar Dingām izstaigāt Pilskalna takas, paldies par sakopto mežu un izveidotajām pastaigas vietām.
Paldies, ka esat!

pirms 4 gadiem, 2015.04.09 14:35

pekainite

Paldies Dingu ģimenei par vienmēr interesantajām un izzinošajām ekskursijām!

pirms 4 gadiem, 2015.04.09 16:50

mamma

Netiku šoreiz uz ekskursiju ar bērniem, bet izskatās interesanti. Vai tāda būs vēlreiz?

pirms 4 gadiem, 2015.04.10 15:51

Atpūta