Tūrisma rallijs „Ziemas festivāls” Smiltenē, Valkā un Strenčos 1

1.martā notiks kārtējais tūrisma rallijs – brīvdienu izbrauciens: „Ziemas festivāls”. Maršruts vedīs pa Smiltenes, Valkas un Strenču  novadiem un dalībniekiem būs lieliska iespēja iepazīties ar vairākiem ļoti interesantiem tūrisma objektiem.  

„Šis ir astotais portāla www.atputasbazes rīkotais tūrisma rallijs”, stāsta projekta vadītājs Egīls Miķelsons. „Smiltenes pusē mēs jau reiz bijām – pirms pāris gadiem vasaras brīvdienu izbraucienā „Minhauzena nerātnības Ziemeļvidzemē”. Vienā dienā Smilteni, Launkalni, Grundzāli un  Blomi iepazina vairāk kā 600 dalībnieku. 

Šoreiz vēlējāmies tūrisma rallija dalībniekiem, pārsvarā ģimenēm ar bērniem, parādīt arī tās lieliskās iespējas, kas atrodamas Valkas un Strenču pusē. 1. martā  būsim vēl krietni kuplākā skaitā, jo interese par Ziemeļatviju ir tiešām liela, par ko patiesi priecājamies. Izmantosim iespēju un nedaudz iepazīsim arī Igaunijas Valgu, un, cerams, šis piedāvājums būs aizraujošs piedzīvojums.”


Sadarbībā ar Smiltenes un Strenču novadu tūrisma informācijas centriem un Valkas novada tūrisma informācijas biroju veidots maršruts, kurā iekļauti kultūrvēsturiskie objekti, atpūtas un sporta kompleksi, dabas vērtības. Katrā vietā dalībniekus gaidīs kāds pārsteigums, kas ļaus vēl pilnvērtīgāk iepazīt tūrisma piedāvājuma savdabību, atpūtas iespējas, tradīcijas un kultūras vērtības.


Tūrisma rallija režisore Anita Grīniece atklāj: „Smiltenes novadā tūrisma rallija dalībnieki 1. martā viesosies atpūtas vietā „Ezerlejas”, atpūtas un sporta kompleksā „Trīssaliņas”, Smiltenes novada muzejā – Mēru muižā, Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā, Parka viesnīcā „Brūzis”, viesnīcā „Kalna ligzda”, lauku mājās „Kalbakas”. Tālākajā ceļā apmeklēs Vijciema čiekurkalti, Valkā – Valkas novada muzeju, Valkas – Lugažu ev. lut. baznīcu, brīvdabas estrādi, Cimzes piemiņas vietu Cimzes kapos, Pedeles dabas taku un vēl citus objektus. 

Pateicoties valcēniešu atsaucībai, īpaši interesants pasākums gaidāms uz Latvijas – Igaunijas robežas ar brašajiem „robežstabiem” Pēteri un Peeter  un latviešu – igauņu tējas baudīšanu. Savukārt Strenču novadā vispirms tiks apskatīta Seda – pilsēta ar, iespējams, vēl ne līdz galam novērtētu tūrisma potenciālu. Pašos Strenčos aizraujoša iepazīšanās ar Gaujas plostnieku un „veselības kūre” Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas muzejā. Ar nepacietību gaidām viesošanos Jērcēnmuižā. Pieļaujam, ka daļa dalībnieku līdz šim varētu arī nebūt redzējuši „freileņu māju”, Kaņepju dižozolu un tik daudz uzzinājuši par izslavēto Jērcēnmuižas ozolzīļu kafiju.”


 Tūrisma portāls www.atputasbazes.lv līdz šim īstenojis septiņus tūrisma rallija – brīvdienu izbraucienu projektus gan vasarā, gan ziemā Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē. Ar katru reizi dalībnieku skaits pieaug. Piemēram, 2013. gada vasaras projektā piedalījās vairāk kā 800 Latvijas tūrisma entuziastu visdažādākajos vecumos. Stāstot par 1. marta „Ziemas festivālu”, projekta koordinatore Ināra Rasmane uzsver: „Ikviens var piedalīties šajā un nākamajos tūrisma rallijos. Vajadzīga vien automašīna un labi līdzbraucēji – ģimene, draugi, darba kolēģi.

 Tas nav sporta rallijs, ātrumam un „autiņu spēkam” nav nozīmes – viss tikai atpūtai, priekam un savas zemes iepazīšanai. Vasarā dosimies iepazīt galvenokārt Kurzemes jūras piekrasti: 26. jūlijā tūrisma rallijs „Labo pirātu reiss” Engures, Mērsraga, Rojas, Dundagas un Talsu novados. Ikviens laipni aicināts; kā vienmēr, pārsteigumu un piedzīvojumu netrūks.” 


Tūrisma rallija „Ziemas festivāls” organizatori pateicas par atbalstu 1. marta brīvdienu izbrauciena sagatavošanā Smiltenes, Valkas un Strenču novadu domēm, tūrisma un kultūras jomas speciālistiem, muzeju darbiniekiem, kafejnīcu, viesnīcu un atpūtas vietu saimniekiem. „Mēs kopā ar dalībniekiem priecājamies par ieinteresētību sava novada tūrisma un kultūras iespēju popularizēšanā”, piebilst projekta vadītājs Egīls Miķelsons. „Lai mums visiem kopā izdodas! Latviju kā brīnumu patiesi vienmēr var un vajag vēl un vēlreiz atklāt no jauna.”

Komentāri 1

Atpūta