Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkas novadā apmeklētājus aicina jaunatklātais Cirgaļu skatu tornis

Piektdien, 2015.gada 18. septembrī Valkas novada Zvārtavas pagastā tika atklāts Cirgaļu skatu tornis. Tas tapis ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansējumu, un ir pirmais dabas tūrisma objekts, kas Latvijā tiek atklāts projekta “Antropogēno slodzi samazinošās un informatīvās infrastruktūras izveide Natura 2000 teritorijās. II kārta” ietvaros. 


Cirgaļu skatu tornis atrodas aizsargājamā ainavu apvidū “Ziemeļgauja”. Tas ir 27 metru augsts, un no torņa apmeklētāji varēs baudīt skatu uz Gauju, tās līkumiem un apkārtni – pļavām un mežiem. Blakus šim tornim ir izbūvēts arī stāvlaukums. Tuvākajās nedēļās tajā tiks izveidota atpūtas zona un ierīkotas labierīcības. Kopumā objekta izmaksas ir ap 140 000 eiro.

Vides aizsardzības un pašvaldību lietu ministrijas administrācijas vadītāja Elita Turka:

“Šajā gadā virkne dabas tūrisma objektu īpaši aizsargājamās dabas teritorijās apmeklētājus gaidīs jaunā kvalitātē – ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu  noslēgumam tuvojas projekts par jaunas – drošākās un ērtākas – dabas tūrisma infrastruktūras izveidi teju visā Latvijā. Cirgaļu tornis ir pirmais objekts to desmitu vidū, kas turpmākos mēnešos aicinās iepazīt un novērtēt dabas daudzveidību Latvijā. Es esmu pārliecināta, ka visi šie objekti piesaistīs arvien jaunus dabas tūrisma entuziastus un sniegs pamudinājumu iepazīt dabas vērtības visā Latvijā!”

 Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektore Sandra Bērziņa:

“Mūsu mērķis ir padarīt dabas teritorijas ērti pieejamas apmeklētājiem – bet vienlaikus nenodarīt kaitējumu dabas vērtībām. Tāpēc speciālisti ir rūpīgi strādājuši, lai ievērotu 


šos it kā pretrunīgos nosacījumus. Šī projekta nolūks ir radīt tādus apstākļus, lai tūristu atrašanās dabas objektos neatstātu negatīvu ietekmi. Katrs šāds objekts ir pievienota vērtība vietai un videi, kurā tas izvietots. Mēs ceram, ka apmeklētāji to novērtēs un infrastruktūra kalpos ilgi.”

Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis:

"Mums ir prieks, ka Valkas novadā šī projekta rezultātā ir radīts vēl viens interesants tūrisma objekts. Vieta ir izvēlēta pareiza, jo šeit ir ārkārtīgi skaistas Gaujas palienu pļavas ar ozoliem vidū.  Ne par velti šajā apkārtnē ir uzņemtas vairākas kinofilmas, tai skaitā Igaunijas kulta filma “Pēdējā relikvija”. Tas noteikti ir ļoti labs pienesums tūrisma jomas attīstībā. Paldies par to!"

Jau ziņots, ka ar Eiropas Savienības Kohēzijas fonda atbalstu Dabas aizsardzības pārvalde šogad teju visā Latvijā ierīko un atjauno dabas tūrisma infrastruktūru. Dažādās īpaši aizsargājamas dabas teritorijās tiek veidotas laipas, tiltiņi, gājēju takas, norobežojumi un veikta skatu toņu, platformu būvniecība. Pie atsevišķiem infrastruktūras objektiem tiek izvietotas atkritumu urnas un tualetes. Top informācijas stendi un norāžu zīmes, tajā skaitā arī īpaši aizsargājamo dabas teritoriju robežzīmes. Tiks izveidoti stāvlaukumi un sakārtoti piebraucamie ceļi.  

Atpūta