Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zaļā kultūras mantojuma projekta „Green Heritage” noslēguma konference

23. oktobrī Gulbenē, Vecgulbenes muižas telpās tiks aizvadīta zaļā kultūras mantojuma projekta „Green Heritage” noslēguma konference, pulcējot projektā iesaistītos partnerus, pašvaldību speciālistus, muižu un parku apsaimniekotājus un citus interesentus, lai pārrunātu zaļā kultūras mantojuma pieejamību un nākotnes attīstības iespējas Vidzemē.

Konferences ietvaros partneri no Latvijas, Igaunijas un Krievijas atskatīsies uz projekta īstenošanas laikā paveiktajām aktivitātēm, bet galvenais uzsvars tiks likts zaļā kultūras mantojuma pēctecībai un nākotnes attīstības iespējām projektam noslēdzoties. Konferencē uzstāsies pieredzējuši muižu un parku apsaimniekotāji un praktiķi. Āraišu ezerpils fonda pārstāve un arheoloģe Anda Vilka un Valmieras muzeja krājumu nodaļas vadītāja Indra Vīlistere prezentēs zaļā kultūras mantojuma ieviešanas un turpmākās attīstības plānu Vidzemei.

 Pieredzē dalīsies arī Latvijas Piļu un muižu asociācijas viceprezidents un celtniecības arheologs Juris Zviedrāns, Ungurmuižas un Oleru muižas saimnieces Ieva Malceniece un Ieva Zemīte un Turaidas muzejrezervāta speciāliste Gunta Zaķīte, diskutējot par labās prakses piemēriem muižu un parku apsaimniekošanā, attīstībā un to iesaistē tūrismā.

Kā jau iepriekš ziņots, no 2013.gada jūnija līdz šī gada novembrim tiek realizēts projekts „Muižas parki kā kultūrvēsturiskā mantojuma sastāvdaļa” jeb „Green Heritage”, kas tiek īstenots Igaunijas-Latvijas-Krievijas pārrobežu sadarbības programmas* ietvaros. Projekta vadošais partneris ir Vidzemes Tūrisma asociācija (Latvija), bet partneri - Gulbenes novada dome (Latvija), Ļeņingradas reģiona valsts kultūras budžeta iestāde "Muzeju aģentūra" (Krievija) un Repinas novada pašvaldība (Igaunija). 

No Vidzemes projektā iesaistījušās Madonas, Ērgļu, Vecpiebalgas, Burtnieku, Salacgrīvas, Limbažu, Saulkrastu un Smiltenes novadu pašvaldības kopā ar A.Pumpura Lielvārdes muzeja un Turaidas muzejrezervāta speciālistiem.

Projekta ietvaros ir apzināts Vidzemes zaļā kultūras mantojuma potenciāls. Vidzemes Tūrisma asociācija ir izdevusi jaunu zaļā kultūras mantojuma karti, kurā pirmo reizi vienā maršrutā savienota Sanktpēterburga, Pleskava, Repina, Gulbene un Rīga, izceļot katras valsts un reģiona identitāti, tradīcijas un bagātīgo kultūras piedāvājumu, īpaši uzsverot zaļo mantojumu – muižas un to brīnišķīgos parkus.

Tāpat, projekta ietvaros aizvadītas vairākas pieredzes apmaiņas vizītes, dažādi darba semināri, starptautiskas tūrisma izstādes Latvijā, Igaunijā un Krievijā, izstrādāti tehniskie projekti, kā arī uzņemtas žurnālistu un tūroperatoru tūres un ņemta dalība publiskos pasākumos, popularizējot Vidzemes zaļā kultūras mantojuma piedāvājumu. Šobrīd zaļā kultūras mantojuma maršruts ir guvis jau lielu popularitāti Krievijas ceļotāju vidū Vidzemei kļūstot par iecienītu galamērķi.


Projekta līdzfinansējumu veido 267 384,60 Euro, bet kopējais projekta budžets ir 297 094,00 Euro.

Atpūta