Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā paaudze paaudzi mācīs

Pagājušajā nedēļā Latvijas - Igaunijas institūtā interesenti izveidoja klubu "Kamoliņš", kurā ik pa laikam tiksies dažādu paaudžu cilvēki.

Institūta mācību centra vadītāja Zane Bulmeistare stāsta, ka "Kamoliņa"mērķis ir palīdzēt jauniešu zināšanām nokļūt līdz vecākai paaudzei un otrādi.

"Visi interesenti piedalīsies dažādās nodarbībās. Par mācībām nebūs jāmaksā, tēmas izvēlēsies paši klubiņa dalībnieki, arī skolotājs būs kāds no "Kamoliņa" biedriem," stāsta Z. Bulmeistare.

Jau pirmajā tikšanās reizē jaunieši un pensionāri izteica dažādas idejas par to, ko cits no cita vēlētos iemācīties. Vairāki jaunās paaudzes pārstāvji vēlējās iemācīties adīt, cept kūkas, uzzināt kaut ko vairāk par marinēšanu un skābēšanu.

 

Pensionāri šīs prasmes apsolīja parādīt un izteica vēlēšanos no jauniešiem mācīties strādāt ar datoru, fotografēt un apstrādāt bildes. Jaunieši no savas puses vēl piedāvāja iemācīt ģitāras spēli un jautras rotaļas. Par sadarbību ar "Kamoliņu" ir ieinteresējusies arī pilsētas mākslas skola, vēloties aicināt vecākās paaudzes pārstāvjus kļūt par modeļiem portretu gleznošanā.

Nākamā nodarbība plānota pirms ziemas saulgriežiem novadpētniecības muzejā. Tur "Kamoliņa" dalībnieki iepazīsies ar senlatviešu Ziemassvētku tradīcijām un mācīsies liet sveces.

Novados