Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Viņas neattur pat brīdinājumi, ka slikto laika apstākļu dēļ no mājas ārā labāk neiet 9

Viņām, dažādas profesijas pārstāvēm, rīts nesākas kā vairumam ļaužu - ar vāļāšanos pa siltu gultu, ar rīta kafiju vai tēju, jaunāko ziņu klausīšanos. Šīs sievietes jau sešos no rīta dodas uz ezeru peldēties.

 

Ne stiprais vējš, ne lietus, ne pirmais sniegs nav iemesls, lai izlaistu kārtējo peldi Niedrājā. Tas pats scenārijs notiek arī vakarā. Prom uz ezeru, un viss. Trakas, neprātīgas - jūs teiksiet? Drīzāk apbrīnojamas, jo peldas arī kailas.

Draugi peldētājas apbrīno, sauc par nārām, Smiltenes ronīšiem, jautā, vai var piebiedroties. Bet ir arī tādi, kas nosoda un aizrāda par it kā ākstīšanos un izrādīšanos. Tieši tāpēc kāda peldētāja atteicās no intervijas. Par savu un draudzeņu aizraušanos, kaut ar pierunāšanu piekrita pastāstīt Lolita Balode.

 

Vajag, un vissIr dāmas, kas aukstajā laikā peldas jau gadus piecus sešus. Viena no jaunākajām peldētājām jeb Smiltenes ronīšiem ir Lolita Balode. "Tā bija aprīļa diena, kad satiku rūdītu peldētāju Inetu Grozu. Nezinu, kas man bija uznācis, bet teicu: "Ineta, braucam peldēties!"

 

Īstenībā pat netipiski man, jo agrāk pat vasarās ūdens šķita par aukstu. Tāpēc viņa iepleta lielas acis, jo no manis neko tādu nebija domājusi sagaidīt. Ineta vēl noteica, nu, nu, nu peldēt un aprīlī. Bet es taču teicu, ka peldēšu. Kaut gan todien man bija temperatūra. Cik ātri iemetos, tik ātri izlēcu ārā no tā ūdens. Kad pavasara saulīte sasildīja, atkal ielīdu ūdenī. Vakarā bija pārņēmis drudzis, nekādi nevarēju sasildīties. Nelīdzēja ne karsta tēja, ne groks.

 

 Toties nākamajā rītā piecēlos ar tīru kaklu, ne temperatūras, ne drudzis, biju uz strīpas. Mani iedvesmoja arī kora „Vidzemīte" jautrie gariņi Inga Štrāle un Anita Ērmane, kas aukstajā laikā peldējās ļoti aktīvi. Reizēm pat viņas apskaudu, kā tā var? Vai nav aptrakušas? Nu jau es pati tāda," savu peldes pirmsākumus atceras L. Balode.

Tā arī sākām regulāri braukāt uz ezeru kopā ar Inetu, ik pa laikam paķerot līdzi smiltenieti Dagniju Kalniņu. Arī viņai patīk peldēties, bet sevi pie Smiltenes ronīšiem nepieskaita. Tāpēc šo sezonu noslēdza 1. oktobrī. "Man ļoti patīk peldēties, bet tikai līdz brīdim, kad jūtu komfortu. Tagad man ir par aukstu, tāpēc ūdenī vairs nelienu. Apbrīnoju pārējās peldētājas, jo īpaši Lolitu, kurai agrāk ūdenī vispār nepatika," saka Dagnija.

 

Arī pa plikoŠobrīd vairākām peldētājām ir izstrādāts režīms, doties uz peldēm katru rītu un vakaru. Kad bija gaišāks laiks, braukušas jau sešos no rīta. Tagad nedaudz pēc septiņiem. Brīvdienās gan drusku paslinkojot un tik agri neceļoties.

 

"Tagad ir iegājies, ka braucam divas reizes dienā. Ap sešiem jau esmu augšā, izdzeru karstu tēju vai kafiju un braucu pakaļ vēl vienai peldētājai. Kāpēc mums tas viss vajadzīgs? Tas ir adrenalīns, sava veida relaksācija. Kamēr ķermenis vēl dos impulsus, ka tas ir nepieciešams un mēs varēsim, to darīsim.

 

Ūdens tagad vēl ir pietiekami silts. Protams, nākot aukstākam, peldos īsāku laiku. Ja jūtu, ka pēdas un plaukstas pamazām sāk stingt, jālien ārā. Bet pēc brīža jau atkal gribas ūdenī. Varbūt daudziem tas liksies dīvaini, bet tieši tās vietas, kuras apsedz peldkostīms, peldoties salst vairāk. Tāpēc, ja neviens netraucē, peldamies pa pliko, tādas, kā no mātes miesām nākušas," stāsta peldētāja.

Protams, gadoties arī visādi kuriozi. Makšķernieks, silti saģērbies, sēž ezera vidū laivā un makšķerē, bet dāmas turpat netālu kailas peldas. Neesot arī tā, ka viņu kompānija ir vienīgā, kas peldas aukstajā laikā. To dara arī pedagogi, mediķi, pensionāri.

 

Ar citu skatu uz dzīviPēc šādām rudenīgajām peldēm ezerā, mainoties noskaņojums, uzlabojoties veselība. Esot tikai vajadzīgs gribasspēks. "Gribasspēks man reizēm pietrūcis, bet, braukājot peldēties, esmu iemācījusies sevi disciplinēt.

 

Ja kādreiz nav sanācis aizbraukt, jūtu, ka organismam kaut kas trūkst. Tagad mani ūdens vilina un ķermenis uzreiz to jūt. Patiesībā tieši šīs peldes izārstēja manu sāpošo roku, ko biju traumējusi, pazudušas arī muguras sāpes.

 

Nenoliedzami, arī noskaņojums mainās. Kā var nejusties labi, ja esi sajutis rīta spirgtumu, novēlējis jauku dienu saulītei, ģimenei un draugiem, pateicies austošajam rītam, kas pamodinājis no miega un licis atkal sajusties vajadzīgai, ar jaunu enerģijas devu uzsākot dienu.

 

Vēlētos, lai katrs sajūt šādu vēlmi sevi piepildīt, rast adrenalīnu, kas palīdzētu tikt pāri šodienas negācijām, nomāktībai, neieslīgt depresijā. Un tā vietā mūs padarītu laimīgākus un pozitīvākus," teic L. Balode.

Komentāri 9

Ronis.

Malači tā tik turpiniet,tas jau tikai pašam ir izjūtams kaifs.

pirms 10 gadiem, 2009.10.19 23:24

Lielajām apskaudējām,aprunātājām un tām ,kas izrādās derētu vsmaz muti un acis izskalot ezera ūdenī,lai nepielīdzinātu sev un saskatītu citos vairāk labo.

pirms 10 gadiem, 2009.10.20 15:07

iepriekšējam komentāram

Tāds divdomīgs komentārs!?Tas ir uz ko konkrētu attiecināts?

pirms 10 gadiem, 2009.10.20 19:20

Tas ir attiecināms uz tiem,kas paši neko citu nevēlas kā vienīgi citus kritizēt un kā mēru izvēlēties savus trūkumus.

pirms 10 gadiem, 2009.10.22 15:08

johhaid'

nau jau būtiskas nozīmes tam, vai komentārs uz ko konkrētu attiecināts - derētu apdomāt, ka varbūt pašiem gribas pamēģināt..! ;)

kāds esmu, tādu nesu - gribu pliks - peldu, negribu pliks - peldu tāpat! :) Domāju, ka nav svarīgi arī tas, kādu statusu cilvēks ieņem sabiedrībā - vienalga vai prezidents vai kapracis - fiziskās aprises visiem līdzīgas un neko jaunu jau neviens neieraudzīs.. - tāpēc prieks par ronīšiem!

katrā ziņā ļoti veselīga un patīkama nodarbe!

Meitenēm mici nost!

pirms 10 gadiem, 2009.10.23 09:47

Novados