Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Raidījuma “Īstās latvju saimnieces” trešā sezona ir klāt

No 1. februāra trešdienu vakaros pulksten 19.30 LTV1 ēterā atgriežas skatītāju iemīļotais kulinārijas raidījums “Īstās latvju saimnieces”, kurā iznesīgas sievas no Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales priecēs ar savu viesmīlību un gardajiem ēdieniem, cīnoties par labākās namamātes titulu. Skatītājus gaida septiņi spilgti un latviski stāsti par septiņām spēcīgām, uzņēmīgām un neparastām sievietēm, viņu ievērotajām tradīcijām un latviskajiem ēdieniem.  


“Jaunā sezona būs vēl latviskāka nekā iepriekšējās divas,” tā jauno sezonu raksturo raidījuma producents Kristaps Valdnieks. “Šosezon raidījuma varones ir īpaši padomājušas par viņu gatavotajiem ēdieniem. Tie ir patiesi latviski un akcentē nacionālās virtuves īpatnības, kas raksturīgas katram konkrētajam novadam. Viņu dzīvesveids un apņēmība, ar kādu viņas vada savas saimniecības, ir apbrīnas vērta. Raugoties uz viņām, tu saproti, ka Latvijas laukos, pretēji vispārpieņemtajam stereotipam, viss notiek.” 


Tāpat kā raidījuma iepriekšējās sezonās, arī šoreiz septiņas saimnieces no visas Latvijas septiņu sēriju garumā dosies ciemos viena pie otras, lai novērtētu katras namamātes pasniegtos ēdienus un galda klājumu, kā arī piedāvātās izklaides. Raidījumā būs ne tikai kaislības ap vakariņām un to, kā tās tiek pasniegtas dažādos Latvijas novados. Tie būs arī ļoti spilgti un interesanti stāsti par uzņēmīgām, neparastām un ļoti latviskām sievietēm. Dzīvojot laukos, viņas ir atradušas sev nodarbošanos, iekopušas saimniecības un atradušas laiku, lai priecātos un baudītu dzīvi. Pēc septiņām vakariņām uzvarēs tā saimniece, kura par savām viesībām būs ieguvusi vislielāko punktu skaitu. 


Pirmā pie sevis uzņems sieru meistare Ināra Mālkalne no Jelgavas novada Sesavas pagasta. Viņas vadītajā saimniecībā  top trīs desmiti dažādu sieru šķirņu, kā arī vasarās tiek audzētas avenes, tomāti un gurķi, kas pēcāk tiek konservēti un pārdoti Jelgavas mājražotāju veikalā. Pēc tam dosimies ciemos pie īstenas godu saimnieces Māras Zemdegas, kuras galvenā nodarbošanās ir viesu uzņemšana un cienāšana viņai piederošajā viesu mājā “Mauriņi”. Pēc tam mūsu ceļš vedīs uz Kurzemi, pie latviešu kultūras un latviskās dzīvesziņas kopējas Rasmas Balodes, kura saimnieko “Puteņu” mājās. Nākamā saimniece, pie kuras ciemosies pārējās raidījuma varones, būs kurzemniece Valda Upeniece, kuras galvenā nodarbošanās ir dziedniecība. Viņa pati sevi sauc par gaismas nesēju jeb dvēseļu ceļvedi. Viņa vāc arī drogas, no kurām taisa uzlējumus, eļļas un ziedes. Pēc tam dosimies uz Vidzemi. Tur viesosimies pie divām saimniecēm – pie “Lielo Kupru” saimnieces un Aronas pagasta pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vadītājas un vides gides Silvijas Čurkstes un “Ataugu” saimnieces Antras Gotlaufas, kuras īstena kaislība ir kulinārija. Viņai īpaši patīk tradicionāli un vēsturiski ēdieni. “Īstās latvju saimnieces” pēdējā raidījumā viesosimies pie Ilzes Stabulnieces Latgalē. Saimniece ir izslavēta ar savu izcilo pavārmākslu, taču viņas sirdslieta ir zirgi.

Virtuvē