Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vislatvijas jauno mākslinieku sacensībā par tautiskāko lietussargu uzvar valcēniete Monta Podniece

Valkas mākslas skolas 3. un 4. kursa audzēkņi piedalījās latviešu dizaina konkursā, ko organizēja latviešu tautastērpu biedrība "Mans tautiskais lietussargs". Starp uzvarētājiem ir arī 4. kursa audzēkne Monta Podniece no Valkas.

Konkursa darbu izstāde līdz 11. jūlijam apskatāma Rīgas domes vestibilā Rīgā, Rātslaukumā 1. Tur redzami arī apdrukātie lietussargi.

Sagaidot vasaras saulgriežus, kad līst kā pa Jāņiem, kā arī Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkus, Valkas mākslas skolas audzēkņi mācību prakses - plenēra laikā veidoja zīmējumus ar roku un datorgrafikā, lai īstenotu ideju par skaistāko un latviskāko lietussargu.

"3. kursa audzēkņi šos darbiņus veica ar krāsu zīmuļiem. Viņiem lieti noderēja apgūtās zināšanas par etnogrāfiskajām zīmēm mākslas valodas pamatos, toties 4. kursa audzēkņiem tā bija iespēja strādāt ar jaunām programmām vasaras akadēmijas laikā un veidot mūsdienīgas datorgrafikas," stāsta Valkas mākslas skolas pedagoģe Daiga Soloveiko.

Pavisam konkursā piedalījās vairāk nekā 450 bērnu un jauniešu darbu no visas Latvijas. Konkursa organizētāji apgalvo, ka ir saņemtas patiesi skaistas lietussargu dizaina idejas un ierosme turpmākam darbam. Arī Kultūras kapitāla fonds ir piešķīris naudas līdzekļus šī projekta īstenošanai. Nauda izmantota lietussargu apdrukai.

Dizaina konkursa uzvarētāja Monta datorgrafiku veidoja kopā ar skolotāju Līvu Doršu. Atzinību ir ieguvuši arī citi Valkas mākslas skolas audzēkņi. Tie ir Marija Roze, Līva Kreile un Roberts Kreilis.

"Skolu beidzot, daudzi mūsu skolas audzēkņi mērķtiecīgi sevi radoši attīsta, piedaloties dažādos projektos un citās aktivitātēs. Prieku sagādā skolas absolventes Elīzas Skutānes iegūtā atzinība konkursā," gandarīta D. Soloveiko.

Uzvarētāju un veiksmīgāko dalībnieku apbalvošana notiks piektdien, 9. jūlijā, pulksten 14.00. Savukārt trešdien 7. jūlijā pulksten 17.00 Valkas novadpētniecības muzejā atklās mākslas skolas vasaras akadēmijas dalībnieku darbu izstādi.

Novados