1. grupas invalīdei aizmirst piedāvāt transportu 8

Aizpagājušo svētdien ratiņkrēslā sēdošā valcēniete Inga Klempere ar savu mazo dēlu nevarēja no Valkas slimnīcas nokļūt mājās, jo nebija izsaucams ne taksometrs, ne kāds cits transporta līdzeklis. Izrādās, mediķi viņu nav informējuši, ka par maksu mājās var nokļūt ar neatliekamās palīdzības automašīnu.

Sieviete no slimnīcas mājās

brauc ratiņos, jo nevar

atrast automašīnu 

 

Inga labi sapratusi, ka neatliekamās palīdzības dienestam ar pacientu nogādāšanu mājās nav jānodarbojas, jo par to ne reizi vien rakstīts presē. Tomēr, pēc viņas domām, tad jābūt kādam alternatīvam variantam, jo ne visiem pacientiem ir personīgās automašīnas un ne visi spēj paši pārvietoties.

 

Taksometra numurs neatbild"To svētdien dēlam agri no rīta sāka sāpēt auss. Izsaucu neatliekamo palīdzību un mūs abus aizveda uz slimnīcu. Neatliekamās palīdzības darbinieces un atsauktais ārsts bija laipni, par viņu palīdzību esmu pateicīga. Problēma radās tad, kad vajadzēja atgriezties mājās. Mediķi iedeva taksometra vadītāja numuru, uz kuru viņi jau bija zvanījuši, bet nesekmīgi Atklāju, ka manā mobilajā tālrunī izbeidzies kredīts. Tad kāda sieviete diezgan strikti pateica, lai ejam projām un gaidām, kad pulksten 9.00 atvērs veikalu "Elvi". Tur varēšot nopirkt karti un izsaukt taksometru, kaut iepriekš tas nebija sazvanāms. Neviens man arī nepaskaidroja, vai slimnīcā ir kāds par maksu pieejams telefons, no kura varētu piezvanīt," stāsta I. Klempere.

 

Mājup dodas saviem spēkiemBeigu beigās I. Klempere kopā ar dēlu mājās devās saviem spēkiem. Viņa stūmās ratiņos, bet puika līdzās gāja kājām, kaut ārsts bija norādījis mazajam nestaigāt ārā. I. Klempere uzskata, ka šī problēma nav atrisināta. Valkā pastāvīgi dežūrē tikai viens taksometrs, tādēļ ne vienmēr to var dabūt. "Un ja nu slimnīcā līdzīgā situācijā nokļuvis laucinieks? Diezin vai viņš varēs aiziet mājās kājām," vēlas uzzināt I. Klempere.

 

Par pakalpojumu neesot iedomājušies"Vidzemes slimnīcas" izpilddirektors filiāļu jautājumos Jānis Batalauskis skaidro, ka no slimnīcas cilvēki, kuriem ir apgrūtināta pārvietošanās, mājās var aizbraukt ar vienu neatliekamās palīdzības automašīnu, maksājot 40 santīmus par kilometru. "Ir divas mašīnas, un viena sniedz šos pakalpojumus, ja nav norīkota kādā uzdevumā. Lai problēmas nebūtu, transporta izmantošana laikus jāsarunā," norāda J. Batalauskis. Uz jautājumu, kādēļ nav aizvesta invalīde ar bērnu, viņš atbild, ka acīmredzot tas ir aizmirsts pateikt, jo diezgan ilgi neviens transportu mājās braukšanai nav izmantojis.I. Klempere gan apgalvo, ka viņai slimnīcā pateikts - "ātrie" ar to nenodarbojas, tādēļ viņa par šādu iespēju nav pat interesējusies.Gribēju uzzināt, kāda kārtība ir citur. Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa stāsta, ka pilsētā ir pietiekami daudz taksometru, lai pacienti tos izsauktu, kad vajag. Mums slimniekiem ir pieejams maksas tālrunis un pie tā ir izlikti visu taksometru telefonu numuri. Pilsētā pastāvīgi dežūrē kādi pieci seši taksometri, tādēļ šis jautājums līdz šim īpašas problēmas nav radījis.Tomēr problēma paliek, jo var gadīties, kad gluži negaidīti ar pēkšņu traumu vai slimības uzliesmojumu ārstniecības iestādē nokļūst cilvēks bez līdzekļiem. Ko tad darīt? Uz to pagaidām neviens atbildi nezina.

Komentāri 8

Agnese

Grūti man spriest, kurš sniedz nepatiesu informāciju. Vai godātais Zilbera k-gs, kas nav līdz galam sapratis Batalauska k-ga sacīto vai arī mūsu cien. dakteris neprecīzi izteicies. Pavisam skaidrs ir viens - ātrie jau sen nevienu neved uz māju. Lai kāds arī pacients nebūtu. Tie laiki sen pagājuši, kad ātrajiem varēja uzsvilpt kā taksim. Ļaudīm nekad gan nav labi. Tāpat kā līdz galam visu nesaka, bet gan tikai to, kas pašiem ir izdevīgi.
Tu sirdi uz delnas, viņš pretī treknu spļāvienu sejā.Kā vienmēr, bet nelāgie, jebkurā gadījumā, ir mediķi.

pirms 13 gadiem, 2008.02.01 22:56

inga

Laikam pat lasīt nemākam ? Kurs spļāva medķiem ? Pats Batalauska kungs to izdarija šajā gadijumā .Jautājums palika neatbildēts . Ko darīt nokļūstot šajā medicīnīnas iestadē,kur ir taksofons,lai var sazvanīt kādu tuvinieku ,vai draugu un paziņot par situāciju .Vēlējos jautāt vai pašvaldībai nebūtu tomēr nebūtu jārod kāds risinājums ,radot altelnatīvu vienīgajam taksometram pilsētā,ja jau pilsētā ir tāda situācija ? KO es būtu darijusi ,ja sniegs būtu snidzis,ka tad ripinatos majās. Ko darīt ,ja noklūst šajā med. iestādē bez naudas ,no ielas ? kas atbildēs uz šiem jautajumiem ???

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 16:18

inga

Ja pat Valkas slimnīcas vadība ar Batalovska kungu prieksģala nezin kadus pakalpojumus sniedz viņa vadītā iestāde ,kādus ne un maldina lasītājus ,tad gribētos ļoti zinat vedokli un atbildes. Veci cilvēki un pensionāri pārsvarā lasa rajona laikrakstu ,naAk klat uz ielas un saka paldies par rakstu . Saka paldies ,jo tagad zinašot ,ka ir tomēr iespēja nokļūt mājās pa maksu ar ātro palīdzību . Ko paši tad tagad purtojat galvu cilvēkiem .
IR VAI NAV ŠĀDS PAKALPOJUMS PIEEJAMS ?

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 16:31

Aija Dziedātāja

Esmu bijusī Smilteniete, un tiešām kauns, ka mana dzimtā rajona slimnīcā notiek tādas nejēdzības!
Ar riebumu izlasiju rakstu....Neiejūtības un ciniskuma kalngals!Vai tiešām jums, veselajiem,kustības neierobežoti baudošajiem nekad nav ienācis prātā, ka jebkurš no jums...atkārtoju-JEBKURŠ-jau rīt varat artasties tieši minētās meitenes situācijā!
Ratiņkrēsla...bezpalīdzīgi! Viņa bija viena....bez iespējas piezvanīt...un vēl ar mazu bērnu pie rokas!Bet mūsu cienijamajiem medicīnas iestādes darbiniekiem "neienāca prātā"ka līdzcilvēkam vajadzīga palīdzība!
Ziniet...būšu ciniska un cietsirdīga...bet ceru, reiz nokļūsiet līdzīgā situācijā!Un patreiz runāju vien par cilvēcīgo viedokli...pat nemēģinot izteikt viedokli, ka invalīdam varētu arī ne vienmēr būt tīri materiāli tik nodrošināts stāvoklis..lai maksātu Rīgas izcenojuma taksometra pakalpojumus vien necilam mērķim...kōpā ar savu dēliņu nokļūt mājās..siltumā!

pirms 13 gadiem, 2008.02.09 20:37

Dainis

Sveiki visiem! Esmu ārsts P. Stradiņa slimnīcā, dežūrējot apmēram 6 - 7 diennaktis mēnesī ar šādām situācijām saskaros gana bieži. Pilnīgs absurds ir tas, ka SIEVIETEI INVALĪDEI AR BĒRNIŅU ir jāmēro ceļš līdz mājai. Piedodiet, Jūs, kas sēdējāt tajā dienā ātrajā palīdzībā saukties par mediķiem nevarat. Ziniet, vienkārši parādīt durvis un teikt ejiet nav īsti smalkais stils. Neskaitāmas reizes arī man tā ir bijis, vecs onkulīts, invalīds, arī cietumnieks, kurš nosēdējis 30 gadus, nākamajā dienā vērsās pēc palīdzības pēc primārās apskates un analīzēm varētu doties mājās ar tālākās terapijas norādījumiem, taču fiziski to nespēj izdarīt, tāpēc SOCIĀLU indikāciju pēc uz 1 diennakti ievieto stacionārā. Domāju, ka šī ir viena no alternatīvām.
Domāju tikai vienu, nedod Dievs, ja ārā būtu -30, vai arī tad Jūs teiktu: „nu ātrāk, ātrāk te nav īstā vieta, kur sildīties, varat ar savu bērnu iet uz visām 4”. Man kauns par tās dienas Valkas slimnīcas personālu, kurš tā izrīkojās.

pirms 13 gadiem, 2008.02.10 00:29

inga

Sakarā ar visām negācijām gribās pateik arī labus vādus ātra palīdzības meitenēm ,kas tadā rīta dežurēja .Žēl ka nezinu Jūsu vārdus .Liels paldies dakterim Baikam sen nebija satikts tik gaiš un jauks cilvēks

pirms 13 gadiem, 2008.02.10 12:55

inga

Ārsts ar lielo burtu . Paldies JumsTomēr vienas medicīcas darbinieces toņa dēļ viss tas notika un viņai vienīgajai lielais(žēl ,ka nezinu arī vinas vārdu ) FUJ un arī lielais FUJ manai ātrajai dabai ,ka uzsprāgu .....tomer problēma nav atrisināta ...un atbildes ,kā rīkoties šādā situācijā nav .Kam zvanīt ? Kur griesties ? Atbilžu nav un laikam nebūs . Vajadzees griezties ar šo problēmu augstāk ,lai rina valstiskaa līmenī ,ja pašvaldība šo visu neredz un nevar atrināt . Varētu padomāt ,ka dzīvojam mežā.

pirms 13 gadiem, 2008.02.10 13:03

aiga

Ok, ātrajiem nevar uzsvilpt kā taksim, bet kaut kāda elementāra cilvēcība tači pastāv???? Vai arī nē...

pirms 13 gadiem, 2008.02.10 14:30

Veselība