11. jūnijā Smiltenes sporta skolas telpās donoru diena

Pirmdien, 11. jūnijā, pulksten 10 līdz 13 Smiltenē, sporta skolas zālē Gaujas ielā 2 notiks donoru diena.

Latvijas Sarkanā Krusta Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante aicina iedzīvotājus izmantot iespēju ziedot asinis, jo, kopš notiek kultūras nama rekonstrukcija, pilsētā ir problēmas ar telpām un nav zināms, kad notiks nākamā donoru diena.

Viņa arī pastāsta, ka 14. jūnijā atzīmē Pasaules asins donoru dienu un Valsts asinsdonoru centrs par godu šim notikumam organizē donoru pasākumu. Tas notiks 16. jūnijā Rundālē. Kā vēstīts Valsts asinsdonoru centra mājaslapā, Pasaules asins donoru dienu atzīmē par godu Karla Landšteinera dzimšanas dienai. Pateicoties viņa atklājumiem par cilvēka asins grupām, visā pasaulē asins pārliešana noris veiksmīgi un ļauj izveseļoties daudziem.

Uzzinājām, ka 16. jūnijā būs iespēja gan ziedot asinis pilī, gan ielūkoties pils greznajos apartamentos gida pavadībā, piedalīties siržu dārza darināšanā un citās aktivitātēs. Savukārt pulksten 17 donorus priecēs Ingus Pētersons ar koncertprogrammu. Ja vēlaties piedalīties pasākumā, jāņem līdzi labs noskaņojums, donora apliecība un personu apliecinošs dokuments. Svarīgi zināt, donoriem un viņu ģimenei pasākums ir bez maksas.

Veselība