Akcijas „Pievērs uzmanību asinsspiedienam!” ietvaros bez maksas varēs mērīt asinsspiedienu

Sadarbojoties sirds veselības pacientu biedrībai „ParSirdi.lv” un Latvijas Farmaceitu biedrībai, no 19.-26.novembrim akcijas „Pievērs uzmanību asinsspiedienam!” ietvaros 28 „Mana Aptieka” aptiekās visā Latvijā būs iespēja ikvienam bez maksas izmērīt asinsspiedienu. Aptiekās tiks dalīti arī informatīvie materiāli par paaugstinātu asinsspiedienu, tā radītajām sekām un sirds veselību.
 
Biedrības „ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa: ”Asinsspiediens ir viens no vienkāršāk nosākamajiem sirds veselības rādītājiem, kura neatbilstība normām signalizē par problēmām cilvēka organismā. Nereti cilvēki aizbildinās, ka asinsspiediena mērīšana nav tik viegli pieejama, tādēļ aicinu izmantot šo iespēju akcijas ietvaros asinsspiedienu mērīt bez maksas aptiekās visā Latvijā. Un atgādinu, ka paaugstinātu asinsspiedienu nedrīkst atstāt bez ievērības un jāvēršas pie ārsta!”


Savukārt Latvijas Farmaceitu biedrības prezidente Kitija Blumfelde vērš uzmanību uz to, ka svarīgi ir asinsspiediena mērījumu veikt pareizi, un cilvēkiem, kuriem pastāv sirds-asinsvadu slimību riski (liekais svars, mazkustīgs dzīvesveids, smēķēšana u.c.), to darīt regulāri.

Aptieku saraksts, kurās iespējams bez maksas izmērīt asinsspiedienu

.Doktorāta aptieka, Smiltene, Blaumaņa iela 2a

 Smiltenes aptieka 2, Smiltene, Baznīcas laukums 3

.Kamejas aptieka, Strenči, Rīgas iela 6

 Doktorāta aptieka pluss, Valka, Rīgas iela 17

 Pārgaujas aptieka, Valmiera, Stacijas iela 11

Veselība