Asins donoru diena Smiltenē

 Nākamnedēļ Valsts asinsdonoru centrs rīko izbraukumu uz Smilteni. Asins donoru diena norisināsies 10.10.2013. datumā no plkst. 10:00-13:00, Smiltenes tehnikuma telpās, Kalnamuižā, Smiltenes pagasts, Smiltenes novads. 

Valsts asinsdonoru centra (VADC) medicīnas darbinieki aicina ziedot asinis visu asins grupu donorus. Šobrīd ārstniecības iestāžu pieprasījums pēc asins komponentiem ir ļoti liels, un, lai to varētu apmierināt, ir nepieciešama liela donoru atsaucība.

Donora ziedotās asinis tiek sadalītas trīs komponentos: eritrocītos, trombocītos un plazmā, līdz ar to vienā asins došanas reizē donors var palīdzēt vairākiem slimniekiem. Nereti, atkarībā no traumas vai slimības pakāpes smaguma, vienam slimniekam ir nepieciešama vairāku donoru palīdzība.Par asins donoru var kļūt personas vecumā  no 18 – 65 gadiem. Ķermeņa svaram ir jābūt virs 50 kg. Asins nodošana nav vēlama pēc nakts maiņas, saspringta darba vai emocionāla pārdzīvojuma. Pirms asins ziedošanas ir jāuzņem veselīga pārtika un jādzer daudz šķidruma. Asins ziedošanas un iepriekšējā dienā nedrīkst lietot treknus ēdienus un alkoholu. Izsmeļošāku informāciju par asins ziedošanu var uzzināt, zvanot pa bezmaksas informatīvo tālruni 8000 0003.

Veselība