Dziesmusvētku dalībniekus aicina savlaicīgi parūpēties par visu nepieciešamo savas veselības saglabāšanai

Jau šonedēļ Dziesmu un deju svētku dalībnieki ieradīsies Rīgā, lai visu nākamo nedēļu priecētu skatītājus ar dziesmām un dejām. Tomēr jāatceras, ka pašiem dalībniekiem svētku norise var radīt papildus slodzi veselībai, tādēļ Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) un Veselības inspekcija (VI) aicina dalībniekus svētkiem rūpīgi sagatavoties.

Mediķi un sabiedrības veselības speciālisti atgādina, ka noteikti nedrīkst aizmirst paņemt līdzi savus ikdienā lietojamos medikamentus, īpaši, ja sirgstat ar kādu hronisku saslimšanu – sirds un asinsvadu slimībām, cukura diabētu, astmu u.c. Dalībniekus, kuriem var rasties alerģiskas reakcijas pēc kukaiņu dzēlieniem (bites, lapsenes) vai no pārtikas produktiem u.c. alergēniem, aicinām parūpēties, lai jums vienmēr būtu pieejami nepieciešamie medikamenti, kas spēj novērst alerģijas izpausmes.

Pārliecinieties, ka nepieciešamie medikamenti jums ir pieejami pietiekamā daudzumā, ja nē, savlaicīgi papildiniet to krājumus. Vēlams paņemt līdzi medikamentu receptes, lai vajadzības gadījumā tos varētu iegādāties svētku norises laikā aptiekās Rīgā.

Atcerieties, ka karstuma, slodzes un noguruma ietekmē hroniskās saslimšanas var saasināties, tāpēc jau iepriekš sazinieties ar savu ārstu un pārrunājat, kā rīkoties, ja svētku laikā jūsu veselības stāvoklis pasliktinās.

Ja jūsu saslimšanai tās paasinājuma periodā raksturīgi samaņas traucējumi, NMPD mediķi lūdz apģērba kabatā vai somā vienmēr nēsāt līdzi zīmīti, kurā norādīts jūsu vārds, uzvārds un saslimšana, ar kuru slimojat (piemēram, slimoju ar cukura diabētu).

SPKC epidemiologi aicina uz svētkiem nedoties tos dalībniekus, kuri šobrīd slimo ar kādu akūtu elpceļu vai zarnu infekcijas slimību. Šādā gadījumā ir jāpaliek mājās un jāārstējas ārsta uzraudzībā, lai nepasliktinātu savu veselības stāvokli un ar slimību neaplipinātu citus svētku dalībniekus.

VI speciālisti skaidro, ka vairums infekcijas slimību masu pasākumu laikā, izplatās tieši tādēļ, ka netiek ievērota personīgā higiēna. Dziesmusvētku dalībnieki, kuri uzturēsies un nakšņos skolu telpās aicināti padomāt par personīgās higiēnas priekšmetu nodrošināšanu. Ņemiet līdzi vairākus dvielīšus, lai netīros var ērti nomainīt, ziepes, šampūnu, mitrās salvetes.

Paņemiet līdzi arī  visu nepieciešamo aizsardzībai no saules un karstuma – saules aizsargkrēmu, galvassegu un saulesbrilles.

 

Ieteikumus svētku dalībniekiem meklējiet arī www.spkc.gov.lvwww.nmpd.gov.lv un www.vi.gov.lv

Veselība