GRIPA tuvojas! Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcā karantīna, Valkā un Sedā ierobežojumu nav

No šodienas, 22. janvāra, Smiltenes slimnīcas veselības aprūpes nodaļā un sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas nodaļā noteikta gripas karantīna. Traumpunkts turpina darbu ierastajā kārtībā. 

Lai izvairītos no gripas vīrusiem, slimnīcas administrācija noteikusi kārtību, kāda jāievēro apmeklētājiem, kuri vēlas viesoties pie slimnīcas iemītniekiem. Vispirms jāsazinās ar nodaļas vadītāju vai sociālo darbinieku, kurš pārliecināsies, ka apmeklētājs nav sasirdzis un tikai tad dos atļauju ierasties nodaļā. 


Savukārt, ja nepieciešams apmeklēt traumpunktu, ierobežojumu nav, jo tas turpina darbu ierastajā kārtībā. 


Uzzinājām, ka Valkas novada Sociālās aprūpes namā pagaidām gripas karantīna nav noteikta. Arī Sedas veco ļaužu sociālās aprūpes un invalīdu rehabilitācijas centra darbinieki apstiprināja, ka pie viņiem pagaidām nekādu ierobežojumu pacientu apmeklēšanā nav. 

Jāpiebilst, ka šonedēļ varētu sākties gripas epidēmija, tā Latvijas televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" teica Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģe Raina Nikiforova.

Lai novērstu citu cilvēku inficēšanos vai izvairītos no smagas gripas norises, epidemiologi iesaka sekot līdzi savam veselības stāvoklim un, parādoties pirmajām gripas pazīmēm, doties pie ārsta vai palikt mājās un sazināties ar savu ģimenes ārstu pa telefonu. Svarīgi būtu sekot arī savu bērnu veselības stāvoklim un neļaut saslimušiem bērniem apmeklēt izglītības iestādes.

Gripai atšķirībā no citām elpceļu infekcijām raksturīgs straujš sākums - stipras galvassāpes, drudzis, paaugstināta temperatūra, nespēks, kaulu laušanas sajūta, aizlikts deguns bez iesnām un sauss klepus.

Kā informē aģentūra LETA, pagājušajā nedēļā ar diagnozi gripa slimnīcās stacionēti 36 cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie monitoringa dati.

Savukārt ar gripas izraisītu pneimoniju slimnīcā nonākuši vēl pieci cilvēki. Kopumā kopš gripas sezonas sākuma slimnīcās ievietots 51 gripas pacients, kā arī 10 pacienti slimnīcā nonākuši ar gripas izraisītu pneimoniju.

Savukārt 72 ģimenes ārstu praksēs, kuras piedalījās SPKC gripas monitoringā, reģistrēts 31 gripas gadījums.

Pacienti gripas gadījumos ambulatorajās iestādēs bija vērsušies trijās no desmit monitoringā iekļautajām teritorijām - Jelgavā, Jūrmalā un Rīgā. Ne vienā no teritorijām intensitāte nav pārsniegusi 100 gadījumus uz 100 000 iedzīvotājiem.

Jūrmalā saslimstība ar gripu pagājušajā nedēļā bija 80,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Savukārt Rīgā reģistrēti 50,8 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Vidēji valstī reģistrēti 29,9 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Visbiežāk ar ar gripu slimojuši bērni vecumā līdz četru gadu vecumam. Šajā vecuma grupā reģistrēti 167,9 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. 20 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju bija vecuma grupā no pieciem līdz 14 gadiem, bet vēl 30,3 gadījumi - vecumā no 15 līdz 64 gadiem.

Pagājušajā nedēļā no gripas miruši vēl četri cilvēki, liecina Slimību profilakses un kontroles centra apkopotie monitoringa dati. Kopumā gada pirmo divu nedēļu laikā gripa laupījusi dzīvību pieciem cilvēkiem.


Veselība