Makšķernieku Gaujas malā sakodusi čūska

Vakar Vidzemē mediķi snieguši palīdzību kādam 56 gadus vecam vīrietim, kuru makšķerēšanas laikā Gaujas malā sakodusi čūska, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) pārstāve Inga Vītola.

Cietušajam pēc koduma sācies pietūkums un sāpes koduma vietā, un viņš nogādāts Vidzemes slimnīcā.

Šogad šis ir jau astotais gadījums, kad NMPD devies uz izsaukumiem, kas saistīti ar čūsku kodumiem. Vairākos gadījumos mediķi novērojuši smagas alerģijas reakcijas.

Tikmēr Rīgas reģionā kādu 40 gadus vecu sievieti, ejot uz veikalu, sakodis piesiets suns. Sieviete pēc suņa uzbrukuma guvusi augšstilba kaula lūzumu, kā arī muskuļu bojājumus. Cietusī stabilā stāvoklī nogādāta slimnīcā Rīgā.

Mediķu palīdzība bijusi nepieciešama arī kādam astoņus gadus vecam bērnam Vidzemē, kurš krustojumā nav pamanījis auto, kas viņu vēlāk aizķēris. Bērns guvis kājas lūzumu un pārvests uz slimnīcu Rīgā.

Savukārt Rīgas reģionā kāda 40 gadus veca sieviete neskaidros apstākļos izkritusi pa ceturtā stāva logu, gūstot smagu galvas traumu, iegurņa lūzumu, kā arī vēdera traumu ar iekšējo orgānu ievainojumu.

Kopumā NMPD aizvadītajā diennaktī devās uz 1130 izsaukumiem, no tiem 181 bija saistīts ar traumām.

Veselība