Mediķu arodbiedrības vadītājs ZZS vadīto valdību salīdzina ar nāvi, kas pļauj cilvēkus ar izkapti 1

Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) vadītā valdība turpina kursu uz valsts izmērdēšanu, šādu viedokli šorīt intervijā Latvijas Radio pauda Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) vadītājs Valdis Keris.

"Var jau saprast, ka zemniekam izkapts ir pierasts instruments, bet cilvēkus nevar pļaut kā zāli," izteicās Keris.

Arodbiedrības vadītājs pauda viedokli, ka Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) "kaut kādu iemeslu pēc negrib vai nevar uztvert objektīvas lietas", tāpēc arī tiks lemts par neuzticības izteikšanu viņam. "Ir nepieciešams valdības vadītājs, kas var vadīt valsti atbilstoši starptautiskai praksei," teica Keris, paužot viedokli, ka esošā valdība nevis nevar, bet gan negrib finansēt veselības aprūpi labāk.

"Premjeram būtu nopietni jāpārdomā, kāpēc šāda neuzticība ir izteikta. Tas pats būtu jāpārdomā parlamentam. Tas, ka nozare izsaka viedokli par to, ka valdības vadītājs neatbilst ieņemtajam amatam, ir nopietns signāls daudziem," sacīja Keris.

Arodbiedrības vadītājs arī pauda, ka ir labi rūpēties par valsts aizsardzību, bet kara dēļ Latvijā neviens nemirst. Ik gadu valsts nepietiekamas veselības aprūpes dēļ zaudē 1500 darbaspējīgu cilvēku, viņš teica.

Keris arī uzsvēra, ka ar solītajiem papildu 35 miljoniem eiro nepietiks, lai atrisinātu nozarē eksistējošās problēmas, arī cilvēki nesajutīšot, ka situācija būtiski uzlabojas, tomēr katrs papildu naudas piešķīrums jāvērtē pozitīvi.

Viņš arī akcentēja, ka šobrīd veselības aprūpes nozarei valsts atvēlējusi 3% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet minimums, kas nepieciešams, lai nozare varētu normāli darboties, ir 5% no IKP.

Kā vēstīts, ņemot vērā, ka apstiprinātajā valdības rīcības plānā nav paredzēts konkrēts finansējuma pieaugums no IKP veselības aprūpes budžetam, LVSADA plāno sasaukt ārkārtas padomes sēdi, kurā lems par neuzticības izteikšanu premjerministram.

LVSADA gan vēl cer, ka 1.maijā gaidāmā tautas sapulce politiķus neatstās vienaldzīgus un veselības aprūpes finansējums vēl tiks pārskatīts, aģentūrai LETA iepriekš sacīja arodbiedrības vadītājs.

Komentāri 1

bezugunsnavdumu

ZZS esot Saskaņas satelītpartija.

pirms 5 gadiem, 2016.04.29 21:29

Veselība