Mērīs asinsspiedienu ministriem 4

Lai pievērstu sabiedrības uzmanību lielākajiem sirds slimību riskiem, pacientu biedrība „ParSirdi.lv” sadarbībā ar „Latvijas Kardiologu biedrību” (LKB) aprīli pasludina par „Paaugstināta asinsspiediena mēnesi” un uzsāk kampaņu „Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!”. Tās ietvaros tiks īstenotas aktivitātes visā Latvijā, kuru mērķis ir aicināt sabiedrību sekot līdzi savai sirds veselībai, īpašu uzmanību pievēršot cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu. 

Kampaņa „Izmēri asinsspiedienu, nosaki riskus!” notiek LR Veselības ministrijas pasludinātā Sirds veselības gada ietvaros. Turklāt šogad Pasaules Veselības organizācija ikgadējo Pasaules Veselības dienu (7.aprīli) velta paaugstinātam asinsspiedienam.

Pirmās kampaņas aktivitātes norisināsies pasākuma „Sirds veselības diena Ministru Kabinetā” ietvaros, ko organizē Valsts kanceleja un LR Veselības ministrija sadarbībā ar pacientu biedrību „ParSirdi.lv”, Latvijas Kardiologu biedrību un Slimību profilakses un kontroles centru. Pasākums notiks otrdien, 9. aprīlī, plkst. 11:15, Ministru Kabineta ēkā. Tā mērķis ir pievērst sabiedrības un mediju uzmanību paaugstinātam asinsspiedienam, kā arī citiem sirds slimību riskiem, kurus veicina mazkustīgs dzīvesveids, neveselīgs uzturs un smēķēšana. Iecerēts, ka pasākuma laikā ministriem tiks mērīts asinsspiediens, sniegtas konsultācijas par veselīgu dzīvesveidu un viņi tiks iesaistīti fiziskās aktivitātēs.

LKB prezidents prof.Andrejs Ērglis: "Vienmēr esmu teicis, ka latvieši var strādāt komandā ar vienotu mērķi. Sirds veselības gadā mūsu kopīgais mērķis ir vesela sabiedrība. Lai arī Latvijas iedzīvotāji ir ļoti zinoši, gandrīz pusei pieaugušo ir paaugstināts asinsspiediens. Vēlreiz gribu atgādināt - asinsspiedienam jebkurā vecumā ir jābūt 120/80! Un smēķēšana vienkārši ir jāatmet!”

Biedrības „ParSirdi.lv” vadītāja Inese Mauriņa: „Viens no sirds slimību pacientu biedrības mērķiem ir izglītot sabiedrību par kardiovaskulārajām slimībām, to izplatību, riska faktoriem un ārstēšanu. Vienkāršākais veids kā noteikt būtiskāko sirds slimību riska faktoru – hipertensiju – ir izmērīt asinsspiedienu. Savukārt cilvēkiem ar paaugstinātu asinsspiedienu īpaša uzmanība jāpievērš arī pārējiem sirds slimību riskiem, tostarp, holesterīna līmenim, kā arī smēķēšanai. Mēs aicinām pacientus pašus būt aktīviem un jautāt arī saviem ģimenes ārstiem, lai tie nosaka kardiovaskulāros riskus, iesaka atbilstošu ārstēšanos un pastāsta pacientam, kā sevi turpmāk pasargāt no riskiem.”

Lai sasniegtu kampaņas mērķus, iedzīvotājiem tiks izplatīti informatīvie materiāli par paaugstinātu asinsspiedienu un citiem riskiem, rīkoti pasākumi Rīgā un reģionos. Nākamais pasākums notiks 16. aprīlī Rīgas Centra Humanitārajā vidusskolā. 

Komentāri 4

DDD

Ministriem vajadzētu izmērīt kaut ko citu....

pirms 8 gadiem, 2013.04.08 15:53

es

taa aptaukojushies no bezdarbiibas, ka spiediens jaameera? Naabadzinji!

pirms 8 gadiem, 2013.04.23 15:34

Adatiņa

Tiem jau nu gan vajag mērīt spiedienu...

pirms 8 gadiem, 2013.04.23 16:06

Veselība