Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No 2015.gada 1.jūlija pilnveidos invaliditātes pensiju pārrēķināšanas kārtību 4

No 2015.gada 1.jūlija atbilstoši valdībā apstiprinātajiem grozījumiem likumā Par valsts pensijām pilnveidos I un II grupas invaliditātes pensijas pārrēķināšanas kārtību, skaidro Labklājības ministrija (LM).


Izmaiņas attieksies uz cilvēkiem, kuriem:

1) mainās invaliditātes grupa uz I vai II grupu un kuri līdz invaliditātes grupas maiņai ir strādājuši un veikuši sociālās apdrošināšanas iemaksas invaliditātes apdrošināšanai. Lai šajā gadījumā pārrēķinātu pensiju, nav nepieciešams cilvēka iesniegums. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) līdz invaliditātes grupas maiņai veiktās sociālās apdrošināšanas iemaksas ņems vērā, nosakot jauno invaliditātes pensijas apmēru;


2) noteikta I vai II invaliditātes grupa un kuri pēc invaliditātes pensijas piešķiršanas (pārrēķināšanas) strādājuši un veikuši sociālās apdrošināšanas iemaksas invaliditātes apdrošināšanai. Šajā gadījumā, lai pārrēķinātu pensiju, nepieciešams cilvēka iesniegums.


Grozījumi paredz, ja cilvēks ar invaliditāti turpina strādāt un veikt sociālās apdrošināšanas iemaksas, pārrēķinot pensiju, tās apmērs palielināsies, piemērojot tos koeficientus, kuri piemēroti aprēķinot noteiktas grupas invaliditātes pensiju, t.i. 0,45 (I grupai) vai 0,4 (II grupai). Līdz ar to pārrēķinot pensiju, tās palielinājums būs atkarīgs gan no invaliditātes laikā gūtās cilvēka iemaksu algas, gan no nostrādātajiem mēnešiem, gan no invaliditātes grupai noteiktā koeficienta.


Šobrīd pārrēķinot I vai II grupas invaliditātes pensiju, pensijas palielinājums nav lielāks par 10 procentiem neatkarīgi no tā, kādas grupas invaliditātes pensija tiek pārrēķināta.


Piemēram, cilvēks ar I vai II invaliditātes grupu strādājis 12 mēnešus ar vidējo apdrošināšanas algu valstī 622,50 EUR un nolēmis pārrēķināt savu pensijas apmēru.

20150523-0711-screenshot-1.jpg


Atgādinām, ka pārrēķināto invaliditātes pensiju veido agrāk piešķirtā (pārrēķinātā) pensija un pensijas pārrēķina daļa. To aprēķina, ņemot vērā pēc pensijas piešķiršanas (pārrēķināšanas) papildus nostrādātos mēnešus un personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu šajos mēnešos, ja veiktas vai bija jāveic sociālās apdrošināšanas iemaksas invaliditātes apdrošināšanai.  Invaliditātes pensiju var pārrēķināt reizi gadā neatkarīgi no nostrādāto mēnešu skaita.

Komentāri 4

neatbalstu

Invaliditaate ir dota ,lai cilveks varetu sev piemerotaku darbu atbilstosi veselibai un darbaspejam,nevis taa kaa te plivinaas ,ka invalidam jastradaa kaa veselam cilvekam ar lielam iemaksam ,kapec tad taa ir iedota ,ja nav so soc garantiju ,bet pec soc iemaksaam

pirms 4 gadiem, 2015.07.23 14:46

tas

Tas ir saprotams taa ,kad nebija sii atbalsta lidz sim bridim ne vairak 10% no iemaksam ,pat tad ,ja cilvekam ir bijusas lielas soc iemaksas un stazs, bet ir invaliditate ir ilgu laiku un sanemis taa kaa nebutu stradajis ilgus gadus ,jo tie saucamie grozijumi likumaa tikai ar 2015.g.julija ,kad cilvekam vairs nav speka pastradat .taa i nesapratu vai par pedejo gadu veiks aprekinu vai par visu invaliditaates laiku?

pirms 4 gadiem, 2015.07.23 14:53

Aina

Jus interisanti skaitat a ja alga bija ne 622 a bet 280 alga kur jus nemat tadus algas??????

pirms 3 gadiem, 2016.03.14 20:00

Veselība