Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paplašinātas Āfrikas cūku mēra riska zonas 1

Lai noteiktu Āfrikas cūku mēra (ĀCM) jaunās riska zonas, ko nosaka trīs 14.augustā spēkā stājušies Eiropas Komisijas īstenošanas lēmumi, valdība otrdien, 18.augustā, apstiprināja grozījumus šīs slimības likvidēšanas un draudu novēršanas kārtībā. Jaunais slimības riska zonējums, ņemot vērā pašreizējo epidemioloģisko informāciju Baltijas valstīs un Polijā, ļaus veikt mērķtiecīgus dzīvnieku veselības un kontroles pasākumus.


Pēdējo nedēļu laikā ĀCM epidemioloģiskā situācija Igaunijā un Latvijā ir mainījusies - konstatēti jauni gadījumi, kad mājas cūkas saslimušas ar šo slimību. Tādēļ paredzams, ka Eiropas Komisija gatavos jaunu īstenošanas lēmumu, ar kuru atkal mainīs ĀCM riska zonas Latvijā.


Noteikumi "Grozījumi Ministru kabineta 2004.gada 17.februāra noteikumos Nr.83 "Āfrikas cūku mēra likvidēšanas un draudu novēršanas kārtība"" stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā „Latvijas Vēstnesis”


Vairāk informācijas par noteikumiem – Ministru kabineta mājaslapā

Komentāri 1

Veselība