Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pērn visus ģimenes ārstiem noteiktos kvalitātes kritērijus izpildījuši 15 mediķi, tostarp valcēniete

 Ģimenes ārstiem noteiktos 13 kvalitātes kritērijus pērn izpildījuši 15 mediķi, kas ir par septiņiem mediķiem vairāk nekā gadu iepriekš, aģentūru LETA informēja Nacionālajā veselības dienestā (NVD).


Patlaban veikta ikgadējā ģimenes ārstu darbības novērtēšana atbilstoši valstī noteiktajiem darba kvalitātes kritērijiem par darbu 2017.gadā. Izvērtējot 1267 ģimenes ārstu darbu, NVD secinājis, ka ģimenes ārstu skaits, kuri izpilda vairākus kvalitātes kritērijus, ar katru gadu pieaug.


Labākos pagājušā gada rezultātus, izpildot visus kvalitātes kritērijus, valstī sasnieguši 15 ģimenes ārsti, tostarp Hedviga Kronberga un Jolanta Martinsone-Bičevska Rīgā, Aina Braķe Ērgļos, Modrīte Silavniece Balvos, Anita Šnikvalde Alūksnē, Inga Nātra Valkā, Vija Zvaigzneskalne Tukumā un Engurē, Dace Cābele Liepājā, Dzidra Trumpika Rucavā, Vija Sniedziņa Talsos, Ainis Dzalbs Staļģenē, Inese Lejniece Pļaviņās un Vietalvā, Ērika Borisova un Inita Žunna Jelgavā, Iveta Čivkule Naujenes pagastā.


Pēc NVD paustā, ja 2013.gadā, kad kritēriji tika ieviesti, vien 18 ģimenes ārsti spēja izpildīt 10 un vairāk no kopumā 13 kvalitātes kritērijiem, tad 2016.gadā to paveica jau gandrīz 120 ģimenes ārsti, bet pagājušajā gadā - 142 ģimenes ārsti. Tādējādi ģimenes ārsti ne vien nodrošina pacientiem iespējami labāku veselības profilaksi un medicīnisko aprūpi, bet arī sasniedz labākus sava darba novērtējuma rezultātus un saņem lielāka apmēra piemaksu.


NVD vērtēja to ģimenes ārstu darbu, kuri pagājušajā gadā snieguši valsts apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, pilnu gadu bijuši līgumattiecībās ar NVD un nav tikuši aizvietoti. Ar noteiktajiem kvalitātes kritērijiem tiek vērtētas noteiktas ģimenes ārsta prakses darbības jomas, bet ne viss prakses sniegtais pakalpojumu klāsts.


Ikgadējās ģimenes ārstu darbības novērtēšanas ietvaros tiek vērtēti tādi kvalitātes kritēriji kā profilakses īstenošana, bērnu aprūpe, hronisko pacientu aprūpe, ģimenes ārsta veikto manipulāciju daudzveidība, praksē reģistrēto pacientu dalība valsts organizētajās vēža agrīnās diagnostikas pārbaudēs, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta izsaukumu skaits pie ģimenes ārsta pacientiem ar noteiktām diagnozēm, ja izsaukuma rezultātā pacients nav ticis pārvests uz slimnīcu un citi.

Veselība