Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Precizēts!Smiltenes novada dome iedzīvotājiem apmaksās īslaicīgo sociālo aprūpi līdz 10 diennaktīm

Smiltenes novada dome ir radusi risinājumu, lai arī turpmāk novada iedzīvotāji saņemtu apmaksātu īslaicīgo sociālo aprūpi tuvāk savai dzīves vietai.  28.decembra Smiltenes novada domes sēdē deputāti apstiprināja grozījumus  saistošajos noteikumos par pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtību. 

Pēdējo nedēļu laikā Smiltenes novada iedzīvotājos satraukumu raisīja izskanējusī informācija, ka Smiltenes novada domes  kapitālsabiedrības “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” vadība ir lēmusi atteikties no  desmit medicīniskām aprūpes gultām, kur novada iedzīvotāji var saņemt medicīnisko aprūpi hronisku saslimšanu gadījumā, ārstēties pēc smagām saslimšanām,  traumām un operācijām,  kuru uzturēšanu kopš 2010. gada līdzfinansēja Smiltenes novada dome no sava budžeta.  Kā galveno iemeslu SIA “Smiltenes Sarkanā Krusta slimnīca” valdes priekšsēdētāja S.Zvirgzdiņa uzsvēra, ka esošās  medicīniskās aprūpes gultas nav iespējams sertificēt, jo neatbilst MK noteikumiem par obligātajām prasībām ārstniecības iestādēm un to struktūrvienībām.  

Pēc vairākām sanāksmēm un diskusijām, kas notika 19.decembrī un 20. decembrī, uzklausot Sociālo un medicīnas jautājumu pastāvīgās komitejas deputātu,  Smiltenes novadā praktizējošo ģimenes ārstu viedokļus, pašvaldība nav atkāpusies no savas nostājas un turpinās piešķirt finansējumu no sava budžeta (2016.gadā pašvaldība šim mērķim budžetā ieplānoja vairāk kā 62 tūkstošus euro), lai pašvaldības kapitālsabiedrībā  SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca”  novada iedzīvotājiem tuvāk savai dzīvesvietai būtu pieejama īslaicīgo sociālo aprūpe. Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Gints Kukainis visās tikšanās uzsvēra, ka nav diskusiju par šāda pakalpojuma nepieciešamību mūsu novadā, tieši otrādi visām pusēm ir jāizstrādā mehānisms un kritēriji, kā pašvaldības kapitālsabiedrība atbilstoši visām obligātajām prasībām var šo pakalpojumu nodrošināt saviem iedzīvotājiem.

Sociālā dienesta vadītāja Anita Šteinberga informē, ka, lai saglabātu un nodrošinātu  šo pakalpojumu novada iedzīvotajiem, ar SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” vadību ir panākta vienošanās par pakalpojuma nodrošināšanu īslaicīgas sociālās aprūpes institūcijā pilngadīgām personām - saglabātas sešas gultas (trīs vīriešu, trīs sieviešu). 

Sociālais dienests sadarbībā ar Smiltenes novada domes  Juridisko nodaļu ir izstrādājuši grozījumus Smiltenes novada domes 2010. gada 25. marta saistošajos noteikumos Nr.6/10 “Smiltenes novada pašvaldības sniegto sociālo pakalpojumu saņemšanas un samaksas kārtība”, kuru mērķis ir precizēt kārtību, kādā Smiltenes novadā deklarētajiem iedzīvotājiem nodrošināt īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojuma sniegšanu.  

Grozījumi nosaka pakalpojuma sniegšanu īslaicīgas sociālās aprūpes institūcijā visām novadā deklarētām pilngadīgām personām pašvaldības kapitālsabiedrībā - SIA „Sarkanā Krusta  Smiltenes slimnīcā.” Pašvaldības apmaksāts pakalpojums tiek nodrošināts līdz 10 diennaktīm, vienai personai  2  reizes gadā.

Tiesības saņemt īslaicīgu sociālo aprūpi institūcijā ir personām, kurām vajadzīga uzraudzība un sociālā aprūpe saskaņā ar ārstējošo ģimenes ārsta nosūtījumu un Sociālā dienesta  veiktu personas vajadzību pēc sociālā pakalpojuma novērtējumu un personām, kuras ir nonākušas ārkārtas situācijā veselībai bīstama stāvokļa dēļ vai līdz pakalpojuma saņemšanai ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā, diennakts veselības aprūpi minimālā apjomā pacientam pēcoperācijas periodā, atveseļošanās periodā, slimības paasinājuma novēršanai līdz noteiktas ārstniecības pakāpes sasniegšanai.

Savukārt īslaicīgu sociālo aprūpi institūcijā nav tiesības saņemt: personām ar psihiskām slimībām vai akūtiem psihiskiem stāvokļiem, kad nepieciešama personas atrašanās specializētā ārstniecības iestādē; personām ar medicīniskām kontrindikācijām (plaušu tuberkuloze aktīvajā stadijā, akūtas infekcijas slimības, seksuāli transmisīvās slimības); personām alkohola un narkotisko vielu apreibuma stāvoklī.

Sociālā dienesta vadītāja Anita Šteinberga informē, ka, sniedzot īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojumu institūcijā, pēc iepriekšējo gadu datiem pašvaldības budžetā  būs nepieciešami papildus naudas līdzekļi 40000,00 euro apmērā gadā. Domes sēdē pēc SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca”  ierosinājuma tika apstiprināts arī īslaicīgas sociālās aprūpes pakalpojuma maksa -  22,11 euro par  diennakti. 

Apstiprinātie  saistošo noteikumu grozījumi tiks nosūtīti  Vides un reģionālo lietu ministrijai (VARAM) saskaņošanai.  Pakalpojuma īstenošanu varēs uzsākt pēc to apstiprināšanas ministrijā un publicēšanas Smiltenes novada domes informatīvajā izdevumā “Smiltenes novada domes Vēstis”.  Smiltenes novada Sociālais dienests par pakalpojuma uzsākšanu informēs katru mūsu novada praktizējošo  ģimenes ārstu.

Sociālā dienesta vadītāja Anita Šteinberga: “Esmu gandarīta, ka esam atraduši risinājumu, lai arī turpmāk īslaicīgā sociālā aprūpe būtu pieejamība Smiltenes novada iedzīvotājiem, turklāt apmaksāts pakalpojums  visām  pilngadīgām personām, kas ir deklarējušies novadā, jo šāds  pakalpojums tuvākajā apkārtnē nav un domāju arī valstī, jo vienmēr ir tikai atsevišķas iedzīvotāju grupas atbrīvotas no maksas, kā piem. personas ar invaliditāti, pensionāri u.c.. Šis pieņemtais lēmums ir laikā un vietā!” 


Aktuāli