Statoil piešķirs transporta stipendijas jauniešiem ar invaliditāti

Statoil kopā ar invalīdu un viņu draugu apvienību Apeirons arī nākamgad turpinās piešķirt transporta stipendijas, lai palīdzētu jauniešiem ar kustību traucējumiem vai cita veida invaliditāti nokļūt savā mācību iestādē.


Lai arī jauniešiem ar invaliditāti sabiedriskais transports ir bez maksas, tas ne vienmēr ir pieejams un ērti izmantojams, tāpēc stipendiāti visbiežāk ir atkarīgi no līdzcilvēku palīdzības.


Šogad jauniešu atbalstīšanā Statoil aicina piedalīties arī klientus. No 8. decembra Statoil degvielas uzpildes stacijā iegādājoties karsto dzērienu ar smalkmaizīti, 5 centi no katra pirkuma tiks ziedoti transporta stipendijām.


“Jauniešiem ar invaliditāti pārvietošanās ar automašīnu ievērojami atvieglo ikdienu, jo tas ir ērtāks un praktiskāks risinājums. Projektu atbalstām jau trešo gadu, un otro gadu pēc kārtas šajā aktivitātē iesaistām arī klientus,” stāsta SIA “Circle K Latvia” izpilddirektore Gunta Jēkabsone.


“Uzskatām, ka valsts atbalsts jauniešiem ar invaliditāti nav ne mērķtiecīgs, ne pietiekošs, savukārt ar tādām programmām kā šī – viņi var sasniegt to, ko patiešām vēlas. Tas ir atbalsts, kas gan jauniešus, gan viņu ģimenes iedrošina mācīties arī tad, kad finansiālais slogs viņus attur,” skaidro Apeirons vadītājs Ivars Balodis.


Viens no stipendiātiem Ričards Mauriņš atklāj, ka arī cilvēkiem ar invaliditāti ir stingrs dienas režīms un nereti automašīna ir vienīgais pārvietošanās līdzeklis: “Piešķirtais finansējums palīdzēs, jo nokļūšana no mājām uz augstskolu un rehabilitācijas nodarbībām ir izšķiroša cīņā par manu veselību, taču līdzekļi, ko tai veltīt – ierobežoti. Šis ir viens no risinājumiem.”


Statoil akcijas laikā nepieciešams savākt 10 000 eiro, kas ir pietiekami visu stipendiātu vajadzību nodrošināšanai vienam mācību gadam.

Veselība