Strenču psihoneiroloģiskajā slimnīcā notiks starptautisks seminārs par atvērta dialoga pieeju psihiatrijas pakalpojumos

VSIA "Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca" 7.septembrī rīkos starptautisku semināru "Atvērta dialoga pieeja psihiatrijas pakalpojumos", aģentūru LETA informēja slimnīcas pārstāve Ilona Pinzule.

Semināra vieslektors būs ASV profesors Duglass Ziedonis no Masačūsetsas Universitātes Psihiatrijas katedras, kurš dalīsies ar pieredzi par atvērta dialoga pieejas izmantošanu psihiatrijā. Latvijas speciālisti - Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centra ambulatorās aprūpes centra "Veldre" vadītājs, Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) profesors Māris Taube un klīniskā psiholoģe Ilona Krone aplūkos iespējas atvērtā dialoga pieeju izmantot Latvijā.

Seminārā aicināti piedalīties psihiatri, bērnu-pusaudžu psihiatri, psihoterapeiti, psihologi. Dalība seminārā ir bez maksas, tiks nodrošināta sinhronā tulkošana. Sadarbībā ar Latvijas Psihiatru asociāciju semināra dalībniekiem tiks piešķirti astoņi tālākizglītības punkti.

Seminārs ir projekta "Atvērta dialoga pieeja psihiatrijas pakalpojumos" centrālā aktivitāte, tādējādi īstenojot projekta mērķi - pieredzes un zināšanu apmaiņu ar ASV ekspertu par atvērtā dialoga izmantošanu ārstniecības procesā, kā arī sadarbības veicināšanu starp ASV un Baltijas valstīm. Papildus dalībai seminārā ASV profesors Duglass Ziedonis savas Baltijas valstu vizītes laikā dosies uz Lietuvu, kur uzstāsies starptautiskā psihiatrijas konferencē Kauņā, Latvijā iepazīsies ar Strenču psihoneiroloģisko slimnīcu un lasīs lekciju RSU Psihiatrijas un narkoloģijas katedras studentiem.

VSIA "Strenču psihoneiroloģiskā slimnīca" projektu "Atvērta dialoga pieeja psihiatrijas pakalpojumos" īsteno Baltijas-Amerikas Brīvības fonda (BAFF) Dialoga programmā. Programmas piešķirtais līdzfinansējums projekta īstenošanai ir 6905 eiro. Strenču psihoneiroloģiskās slimnīcas līdzfinansējums ir 600 eiro.

Veselība