Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Turpinās cīņa par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu (Papildināts!) 4

Papildinājums:  Šodien Igaunijas parlamentā tika nogādāti 2700 paraksti, un aptuveni piektā daļa no tiem, bija paraksti no Latvijas, ziņo akcijas rīkotāja Anastasija Kikasa.

Galerija laikrakstā "Postimees".

Kā ziņots iepriekš, Igaunijas Slimokase plāno likvidēt Valgas slimnīcas dzemdību nodaļu. 

Vakar noslēdzās parakstu vākšana par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu. Parakstīties varēja gan Valkas novada domē, Beverīnas ielā 3, gan rotaļu un attīstības centrā "Mana kabatiņa", Semināra ielā 27. Dažu dienu laikā Latvijas pusē tika savākti vairāki simti parakstu. Valcēnieši un iedzīvotāji pagastos paši uzņēmās iniciatīvu un vāca parakstus. Iniciatīvu parakstīja arī slavenais režisors Viesturs Kairišs.

Igaunijas pusē dažu dienu laikā savākti vairāk nekā divi tūkstoši parakstu, arī interneta vidē petīciju ir parakstījuši vairāk nekā tūkstotis iedzīvotāju gan Igaunijas, gan Latvijas pusē.

Paraksti šodien tiks nogādāti Tallinā, parlamenta spīkeram Eiki Nestoram.

“Visas Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas vecmātes ir kompetenti speciālisti ar lielu darba stāžu – divdesmit gadi un vairāk. Mums ir pieredze arī darbā privātajās klīnikās. Ārsti dežurē slimnīcās visā Igaunijā. Mēs zinām, kā rūpēties par mūsu pacientiem, mēs protam redzēt vienu soli uz priekšu, mēs neriskējam ar cilvēku dzīvībām”, saka Daina Kaska, Valgas slimnīcas vecmāte, ar 22 gadu pieredzi, kura pieņēmusi dzemdības arī daudzām latvietēm. “Diemžēl liekas, ka tas nav svarīgi, ka tikai cipariem ir nozīme. Sirds sāp par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas likteni”. 

24.martā plkst.10 Valgā notika publiska akcija pret Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas slēgšanu. Tajā piedalījās arī Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis. Valgas slimnīcā nākuši pasaulē domes vadītāja abi jaunākie bērni.

"Valkas un Valgas gadījumā vajadzēja būt īpašam regulējumam, ka šis pakalpojums ir tepat pie mājām. Šī kapeiku vai centu skaitīšana ir uz iedzīvotāju rēķina. Gribas atbalstīt arī igauņu draugus, viņiem ir vēl trakāk, jo tuvākā dzemdību nodaļa tagad ir vairāk nekā 90 kilometru attālumā," protesta laikā norādīja Krauklis.

Nākamā publiskā akcija par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu notiks otrdien, 10. aprīlī, plkst 10.30. Tajā dienā notiks slimnīcas padomes sēde, kur tiks apspriests sāpīgais jautājums – būt vai nebūt Valgas slimnīcas dzemdību nodaļai.


Komentāri 4

bezugunsnavdumu

Šī kapeiku vai centu skaitīšana ir uz iedzīvotāju rēķina. Gribas atbalstīt arī igauņu draugus, viņiem ir vēl trakāk, jo tuvākā dzemdību nodaļa tagad ir vairāk nekā 90 kilometru attālumā," protesta laikā norādīja Krauklis.

Laikam brauc ar zirgu. 90 km, tas esot 40 minūtes.

pirms 12 mēnešiem, 2018.03.27 21:09

Pašsaprotamais Punkts

Ko tu vispār jēdz? Tev bērni nav un nebūs, jo tādi "brīnumi" kā tu parasti paliek vientuļi ***ēji, kuri nomirst un viņus kaķis sagrauž.
Labi ka Strenču slimnīca tuvu, tālu tev nebūs jāiet.

pirms 12 mēnešiem, 2018.03.28 18:17

maksunmorics4

Šoreiz arī es esmu pret šādu latviešu aktivitāti. Kāpēc skriet atbalstīt igauņus kur, mums latviešiem, dzemdības ir maksas pakalpojums? Vai igauņi skrietu vākt parakstus ja pie mums slēgtu Valmieras slimnīcu? Vai igauņi vāca parakstus kad slēdza Valkas slimnīcu, tai skaitā arī dzemdību nodaļu? Nē, nevāca. Mums ir lieliska dzemdību nodaļa Valmierā, kura ar katru gadu uzlabo gan ērtības tajā, gan strādā pie tā lai būtu lielisks un saprotošs personāls. Zāle vienmēr šķiet citur zaļāka, žēl ka mūsējie nenovērtē savas iespējas un ekstras.

pirms 12 mēnešiem, 2018.03.30 16:02

bezugunsnavdumu

Es arī negribu savus bērnus. Kam man to aurošana un pamperu kalni pirmos trīs gados? Ērtāk atrast meiteni jau ar bērniem, kuru pameta kāds mēsls.

pirms 12 mēnešiem, 2018.03.30 22:51

Veselība