Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Valkā vāc parakstus par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu 9

Igaunijas Slimokase plāno likvidēt Valgas slimnīcas dzemdību nodaļu. 

Šobrīd arī Valkā ir sākusies parakstu vākšana par Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas saglabāšanu. Parakstīties var Valkas novada domē, Beverīnas ielā 3 un rotaļu un attīstības centrā "Mana kabatiņa", Semināra ielā 27.

Valgā iespējams parakstīties iepirkšanās centra „Siilikeskus” (Kuperjanovi ielā 3) veikalā „Glitter Kingipood”, Alko1000 Market kasē, Fresh Buffe (Valgas stacijā) un Tiinas Jaunrades namā (Tiina Loomemaja, Lai ielā 19). 

“Pa Valgas pilsētas ielām staigā arī jaunās māmiņas ar bērniem ratiņos, piedāvājot iespēju parakstīties”, stāsta Latvijas – Igaunijas institūta direktore Mārīte Uibo.

Parakstu vākšanas akcija ilgst līdz 26. martam. Vajadzīgs būs personas kods, vērā tiks ņemti arī Latvijas Republikas personas kodi.

Petīciju vidē internetā https://www.petitsioon.com/…/valga_sunnitusosakon…/start/690 šobrīd ir savākti jau vairāk nekā 750 paraksti.

Sestdien, 24. martā, Valgā notiks publiskā akcija pret Valgas slimnīcas dzemdību nodaļas slēgšanu. Pulcēšanās sāksies plkst. 10 pie Valgas slimnīcas. Aicināti visi, lai palīdzētu vākt parakstus par dzemdību nodaļas saglabāšanu. 


Komentāri 9

bezugunsnavdumu

Savādā puiblika parakstās un domā ka kautkas mainīsies. Itkā tēviem un vīriem nav mašinas lai apciemot sievu un bērna māti Valmierā vai Tartū.
Vai krupis spiež dēļ 100 km braukšanas.
Būtu priecājušies ka bērnam dzimšanas vieta būs pilsēta nevis ciems.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.22 21:36

nazis.ass

Tā jau tie "ciemi" rodas - vispirms dzemdību nodaļa, pēc tam bērnu nodaļa, bet vecāki savu bērnu dēļ ir gatavi uz visu - ja būs vajadzīgs, pārcelsies tuvāk vietai, kur var saņemt vajadzīgos pakalpojumus, 'protams, ņemot līdz arī tos bērnus, kam slimnīca nav regulāri nepieciešama, un tad skolās bērnu skaits samazinās, izglītības kvalitāte krītas, bet vecāki savu bērnu dēļ ir gatavi uz visu un pārceļas dzīvot tuvāk vietai, kur var saņemt nepieciešamos pakalpojumus.
Valka jau šo procesu ir izgājusi - nav slimnīcas, nav cilvēku, nekā vairs nav, bet viss sākās ar dzemdību nodaļas likvidāciju, tad bērnu nodaļa, pēc tam pati slimnīca.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.22 22:08

bezugunsnavdumu

Un tas ir tikai pareizi, ka cilvēki apmetās centros, nav jau zirgu un ratu laiki, kad 50 km likās nepārvaram attālums. Nav jābūt katrā miestā pa skolai, jo miest neprot ģenerēt naudu, tikai izēst, bet centrā naudap aliks attīstībai, nevis nespējīgo reģionu uzturēšanai.
Tas tikai Krauklis sapņo par Valku ka metropoli. Jāsamierinās, ka 2170. gadā Valkai atņems pilsētas statusu.
Valga tik ātri nenomirs, jo tur cilvēkiem aizbraukt līdz Tartu nav problēmu.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.23 11:17

anonima.persona

uguns un dūmi!!!tu un tavas biedrības pieļaus,ka Valkai atņem pilsētas statusu????

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.23 14:10

bezugunsnavdumu

Tak dziļi vienalga. Nekad jau Valkai nebūt tadā godā kā pirms okupācijas. Mironi atdzivināt nav nekādas jēgas. Valkas nākotne - ciems kur strādāt un dzīvot pensijā cilvēkiem no 50+ gadiem, kad bērni jau pameta ligzdu. Domā olu fabrikā ies jaunatne? Pa cik naudām, pa 1500?

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.23 19:46

anonima.persona

tu ko,degunu nenokar!ja nepatīk olu fabrika...atver zelta raktuves,kazino vai pumpē naftu...iespēju pilns,sāc tikai...

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.23 20:42

bezugunsnavdumu

Olu fabrikai nebūtu vainas, ja vien tur reāli stāv projekts nevis prodžekts un naudas apgūšana. Kad investori ar miljoniem kabatā nespēj paši nopirkt 50 ha zemes es projektu tur neredzu. Idiotisms kautkāds.
Vaina ir tur ka Krauklis neredz Valkas attīstības kopainu, būvē gan fabriku gan skolu internātu. Jādomā ko vienu, vai nu modernas darbavietas jaunatnei, vai arī jābūvē sociālas mājas cilvēkiem 50+ gadiem, kuri pārvāktos Valkā lai strādāt olu fabrikā.

Varbūt parunāsim par Lieldienu dekoru? Kurš piedzēries mākslinieks rādījā šo moderno mākslu. Tas ir olas vai vairāk sēnes? Un kādas sēnes tika lietotas izdomājot šo šedevru? Uzraksts - Lieldienas Valkā tikai papildina, jo nekur citur tāda kauna nebūs.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.24 07:36

nazis.ass

50 km nav mūsdienās liels attālums, bet vienalga, ceļā paiet vesela stunda. Cik saprotu, tad no Valgas dzemdētājas brauks uz Tartu. Neesmu speciālists un nezinu cik ilgi var novilcināt dzemdības, bet tie ir 90 km, pusotra stunda, ja vēl sniegs, slidens ceļš, migla utt., tad var gadīties, ka šie bērni dzimst kaut kur pusceļā.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.23 13:20

bezugunsnavdumu

A tas atkal jautājums par vīru skopumu, kad nav naudas nosūtīt sievu slīmnīcā uz nedēļu, jo +- datums tak ir zināms. Nevis kad bērns jau pats grib pasaulē, skriet. Bet apmaksāt šo skopumu vajag valstij. Pareizi ka slēdz. Katrā ciemā uzturēt moderni aprīkotu kabinētu nav lēti. Bet megaekonomisti var pa vecam, kā agrāk laukos. Pašu spēkiem, un nekas, tā paaudze vairakumā sasniedz simts gadus. Tātad metode ir dzīvotspējīgā.

pirms 4 mēnešiem, 2018.03.23 19:43

Aktuāli