Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Aptiekās varēs bez maksas pārbaudīt kaulu stiprumu un noteikt savu osteoporozes risku

Veselības veicināšanas projekta „Vai sāpes neļauj brīvi kustēties?" ietvaros Smiltenes un Valkas iedzīvotājiem būs iespēja ērti un bez maksas pārbaudīt kaulu stiprumu un noteikt osteoporozes risku. Latvijā osteoporoze, kas ir galvenais muguras un locītavu sāpju cēlonis, skar katru trešo sievieti un katru piekto vīrieti, īpaši vecumā pēc 50 gadiem. Svarīgi ir savlaicīgi diagnosticēt osteoporozes risku, lai efektīvi uzsāktu ārstēšanos un tādējādi samazinātu kaulu lūzumu iespēju.

Bez maksas pārbaudīt savu kaulu stiprību varēs: 

26.oktobrisSmiltenes aptieka 2Baznīcas laukums 3Smiltene27.oktobrisDoktorāta aptieka PlusRīgas iela 17Valka 

Mana Aptieka farmaceiti lūdz interesentus pieteikties mērījumu veikšanai savlaicīgi - pieteikumi rindai tiks pieņemti tikai uz vietas aptiekās.

 

Osteoporoze tiek saukta par „kluso" epidēmiju - bieži diagnozi konstatē tikai pēc pirmajiem lūzumiem - tās slēpto simptomu dēļ. Slimību diagnosticējot agrīnā stadijā, mūsdienās pieejama terapija, kas ievērojami ļauj palēnināt vai pat apturēt osteoporozes attīstības procesu un saglabāt aktīvu dzīvesveidu. Turpretim ielaistas osteoporozes gadījumā lūzumi var rasties pat ļoti ikdienišķās situācijās - sasitot pirkstu pret cietu virsmu, paceļot ūdens spaini u.tml.

 

Ārsts Valdis Ķiris: „Šī nesāpīgā lāzerstara diagnostika papēža kaulā ir labs veids kā veikt osteoporozes skrīningu un izdarīt tālākus secinājumus par ārstēšanu vai profilaksi, ja atklāts slimības risks. Ir skaidrs, ka katrai sievietei pēc menopauzes jeb klimaksa agrāk vai vēlāk attīstās šī slimība, tāpēc ir svarīgi to laikus diagnosticēt. Šāds projekts ir laba iespēja ne tikai veikt diagnostiku, bet arī iegūt informāciju par slimību un tās sekām."

 

Bezmaksas mērījumi aptiekās

Projektu īsteno aptieku apvienība „Mana Aptieka", kas aktīvi piedalās veselības veicināšanas un profilakses pasākumos, iedzīvotājiem piedāvājot dažādus veselības veicināšanas projektus, kuru laikā tiek veikta tūlītējā/ātrā diagnostika, nodrošinot agrīnu slimību atklāšanu. No 5.oktobra līdz 15. novembrim projekta ietvaros kaulu blīvuma izmeklējums, kas ikdienā maksā 15 - 20 latus, bez maksas tiks veikts 25 aptiekās, 19 Latvijas pilsētās.

 

Kampaņas ietvaros ikvienam aptiekas apmeklētājam ar īpašu kaulu mērīšanas aparātu būs iespējams pārbaudīt kaulu minerālu blīvumu. Ar ātru un nesāpīgu ultraskaņas mērījumu papēža kaulā iedzīvotāji varēs noteikt, vai viņiem pastāv kaulu lūzumu risks, kura cēlonis ir osteoporoze, kā arī saņemt profesionālu konsultāciju problēmas turpmākajam risinājumam.

 

 Projekta laikā:

o bezmaksas diagnostika cilvēkam drošā un pazīstamā vietā - savā aptiekā;o farmaceita konsultācija, rezultātu izskaidrošana:

o vai ir jāsāk uztraukties un veikt papildus izmeklēšanu pie ārsta;

o vai jākoriģē dzīvesveids un ēdienkarte, lai uzlabotu kaulu struktūru;o vai jāizsaka prieks un pārliecība, ka „ar kauliem viss ir kārtībā";o konsultācija kā izvairīties no muguras un locītavu sāpēm dienas pirmajā pusē.

 

Veselības veicināšanas un profilakses pasākumi aptiekās arī turpmāk

„Pacienti ērti un ātri varēs noteikt savu osteoporozes risku. Osteoporoze ne tikai būtiski palielina kaulu lūzuma iespējas, bet bieži vien ir arī galvenais cēlonis muguras un locītavu sāpēm.

 

Mēs, kā Latvijas farmaceitu aptieku apvienība, jūtamies līdzatbildīgi par sabiedrības veselību, tādēļ arī turpmāk aptiekās plānojam regulāri organizēt dažādus veselības veicināšanas un profilakses pasākumus. Īpaši nozīmīgas šādas akcijas ir šobrīd, kad, taupot līdzekļus, cilvēki atliek izmeklējumu veikšanu" skaidro „Mana Aptieka" vadītāja Ilona Rūķe.

 

Smiltenes aptieka 2 farmaceite Agra Lūse skaidro: „Osteoporoze ir otrā izplatītākā veselības problēma uzreiz pēc sirds un asinsvadu slimībām. Kā aptieka jūtam pienākumu iedzīvotājiem palīdzēt apzināt problēmu un sniegt konsultācijas, kā profilaktiski rūpēties par savu veselību. Šādas pārbaudes ikvienam būtu jāveic regulāri, arī tad, ja mērījumos pagaidām vēl neuzrādās osteoporozes risks".

 

Doktorāta aptieka Plus īpašnieks Ainars Galītis piebilst: „Šādas akcijas ir viens no veidiem, kā nonākt tuvāk un palīdzēt mūsu klientiem. Vienmēr lielākā uzmanība jāpievērš slimības profilaksei. Ja kaite nav ielaista, to ārstēt ir daudz vieglāk un arīdzan lētāk. Zāles osteoporozes ārstēšanai ir dārgas, tādēļ katram iedzīvotājam pēc 40 gadu vecuma vajadzētu regulāri pārbaudīties un veikt profilaktiskos pasākumus".

 

„Mana Aptieka" vēlas aktīvi līdzdarboties sabiedrības veselības veicināšanā, tādēļ sadarbojas ar ārstiem, rīko izglītojošus un profilaktiskus pasākumus, rūpējoties par iedzīvotāju veselību ilgtermiņā. Aptieku apvienība „Mana Aptieka" visā Latvijā apvieno 133 neatkarīgas, farmaceitiem piederošas aptiekas, kas par savu galveno uzdevumu izvirza individuālas attiecības ar ikvienu klientu.

Veselība