Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ar oktobri valsts NMP dienestā sākušas strādāt brigādes no līdzšinējiem Saldus, Limbažu, Ludzas un Krāslavas rajoniem 4

Ar oktobri vienotajā valsts Neatliekamās medicīniskās palīdzības (NMP) dienestā darbu uzsākušas ātrās palīdzības brigādes no līdzšinējiem Saldus, Limbažu, Ludzas un Krāslavas rajoniem. Līdz ar jauno teritoriju pievienošanos, valsts NMP dienests nodrošina jau 76% no visiem izsaukumiem valstī (skat. kartē - valsts NMP dienesta teritoriālā darbība no oktobra).

 

Uzsākot darbu valsts dienestā, ātrās palīdzības brigādes arī turpmāk izbrauks uz izsaukumiem pamatā ierastajās, labi pārzinātajās teritorijas. Taču būtiski, ka bijušo rajonu pierobežas zonās izvietotās brigādes turpmāk varēs izbraukt arī uz iedzīvotāju izsaukumiem kaimiņu teritorijā, ja tām izsaukuma vieta būs tuvāk, līdz ar to arī daudzviet iedzīvotāji mediķu palīdzību varēs saņemt ātrāk.

 

Lai nodrošinātu mediķu ātrāku ierašanos pie pacientiem, NMP dienests pārskata arī brigāžu izvietojumu un plāno veidot papildus brigāžu punktus, tostarp arī šajās jaunajās teritorijās. Līdz šim dienests jau atvēris divus jaunus brigāžu punktus Līgatnes un Tilžas novados, taču kopumā ir apzināta nepieciešamība vairāk kā 30 vietās valstī atvērt šādus punktus.

 

Lai pacientu iespējami ātrāk nogādātu atbilstošajā slimnīcā, kur viņam var nekavējoties sniegt vajadzīgo palīdzību, NMP dienesta teritorijās tiek nostiprināts pacienta pārņemšanas princips - vietējā brigāde atbilstošos apstākļos nodod pacientu pretimbraucošai brigādei, pēc tam pati atgriežas savā pamatdarbības zonā, lai varētu nekavējoties doties nākamajos izsaukumos.

 

 Ja pacientam ceļā uz slimnīcu jānodrošina augstāka līmeņa medicīniskā palīdzība, šādā pat veidā pacientu no ārsta palīgu brigādes ceļā var pārņemt ārstu brigāde, vai pēc nepieciešamības - arī reanimācijas brigāde.

 

Izsaukt ātro palīdzību šajās teritorijās var tāpat kā līdz šim, zvanot pa tālruni 03 no fiksētā telefona un 112 no mobilā telefona.

 

Kā ziņots iepriekš, kopš šā gada aprīļa uzsākās pašvaldību pārziņā esošo NMP sniedzēju apvienošanās vienotā valsts NMP dienestā. Apvienošanos plānots pabeigt līdz 2010.gada vidum.

 

Šobrīd valsts NMP dienests neatliekamo medicīnisko palīdzību jau nodrošina Rīgas reģionā un līdzšinējo Tukuma, Kuldīgas, Talsu, Saldus, Limbažu, Valmieras, Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes, Balvu, Daugavpils, Ludzas un Krāslavas rajonu teritorijās.

Komentāri 4

Teikums

Ir latviešu valodā vārdii - līdzšinējais un pašreizējais. Tā, ka guļam mierīgi...

pirms 10 gadiem, 2009.10.09 12:51

mjā...

Kāda reanimācija Valkas, Smiltenes un vēl tuvākajos novados!!! Te tādas vienkārši nav. Kamēr, pa grumbuļaino ceļu, atkratīsies ārstu brig. no tuvākās Valmieras, nevajadzēs neko. Nespēju arī izprast lietderību smagu pacientu pārkrāmēt ceļmalā uz citu mašīnu. Kaut kas nav līdz galam izdomāts.Tas jau skar mūs - parastos cilvēkus. rīgas taukdupšiem, arī tad, ja pirkstā skabarga būs, brauks uzreiz vismaz ārstu, ja ne rean. brig.

pirms 10 gadiem, 2009.10.09 13:11

reāliste

To MJā... Tu gan esi optimists! Kur rāvi to, ka vispār kāda ārstu brigāde taisās kratīties uz Valku?! Ne uz Valku, ne uz Smilteni neviena Valmieras ārstu brigāde nebrauks ne pa grumbuļainiem ceļiem, ne pa gludu asfaltu! Ja nu varēs ko izdarīt vietējās feldšeru brigādes, tad cilvēkam būs paveicies! Vēl gan jāiztur ceļš līdz Valmierai, vai līdz maiņas punktam ceļa malā. Veiksmi!

pirms 10 gadiem, 2009.10.10 13:55

Veselība