Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Arī Vidzemes slimnīcā vērojama personāla novecošanās

Vidzemes slimnīcā, līdzīgi kā citās slimnīcās Latvijā, vērojama personāla novecošanās, tiekoties ar Valmieras Uzņēmēju konsultatīvās padomes dalībniekiem, pastāstīja SIA "Vidzemes slimnīca" valdes priekšsēdētāja Ingūna Liepa.

Viņa uzņēmējus informēja par veselības aprūpi reģionā un uzņēmuma darbu, uzsverot, ka tuvākajos gados Latvijā 39% ārstu būs vecāki par 60 gadiem, kas pasliktinās medicīnas pakalpojumu pieejamību.Pašlaik Vidzemes slimnīcā vidējais ārsta vecums ir 47 gadi, vidējais medmāsas vecums - 43 gadi, bet vidējais nodaļas vadītāja vecums - 51 gads. Turklāt statistika liecinot, ka 90% rezidentu izsaka vēlēšanos braukt strādāt uz ārzemēm.

Vidzemes slimnīcā personāls pēdējo trīs gadu laikā samazinājies par apmēram 20%, bet strādājošo atalgojums šajā laika posmā samazinājies par 40%. Pašlaik slimnīcā strādā 134 ārsti, 237 darbinieki, kas ir aprūpes personāls, un 112 darbinieki - atbalsta personāls.

Vidēji slimnīcā ārstējas 14 000 pacientu gadā. 2009.gadā gan bijis vērojams pacientu skaita kritums, kas tiešā veidā bijis saistīts ar pacientu iemaksu palielinājumu. Kā vērtē Liepa, vidējā slimnīcas kapacitāte var tikt paaugstināta līdz 15 000 pacientu gadā.

Statistika liecina, ka gada laikā Vidzemes reģionā slimnīcās ārstējas 18 000 pacientu.

2010.gadā veiktā pētījumā par to, kurās slimnīcās ārstējās valmierieši, iegūtie dati liecina, ka 75% valmieriešu ārstējas Vidzemes slimnīcā, 1% - Cēsu klīnikā, bet 24% - kādā no Rīgas slimnīcām.

Optimāli slimnīcā gada laikā tiek veiktas 6000 operācijas. Operāciju zāle saglabājusies arī Vidzemes slimnīcas Valkas filiālē. Tā pašlaik ir iekonservēta un netiek izmantota, taču, ja tā tiktu izmantota, gada laikā slimnīca varētu realizēt vēl papildu 1000 operācijas.

2010.gadā 60% pacientu Vidzemes slimnīcā bijuši no bijušā Valmieras rajona un Valmieras pilsētas, 20% pacientu bijuši no bijušā Valkas rajona, 10% pacientu bijuši no bijušā Limbažu rajona, 6% pacientu bijuši no bijušā Cēsu rajona, bet 4% - no pārējiem reģioniem. Turklāt pērn arī palielinājusies pacientu plūsma no Rīgas reģiona uz Vidzemes slimnīcu.

Kā atzina slimnīcas valdes priekšsēdētāja, lai arī ikdienā nākas cīnīties ar dažādām grūtībām, iepriecina tas, ka Vidzemes slimnīca kopā ar Daugavpils un Liepājas slimnīcām pat visminimālākajā valsts programmā iezīmēta kā saglabājama ārstniecības iestāde.

Veselība