Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ārstu biedrība vērtē panākto vienošanos

Latvijas Ārstu biedrība ļoti augsti novērtē vakar, 12.oktobrī panākto vienošanos starp Saeimas priekšsēdētāju Gundaru Daudzi, Ministru prezidentu Valdi Dombrovski un trīs nozīmīgāko nevalstisko organizāciju vadītājiem Veselības aprūpes sektorā - Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrību, Latvijas slimnīcu biedrību un Latvijas Ārstu biedrību.

 

Tika panākta principiāla vienošanās šodien uz Ministru kabineta sēdi virzīt lēmumprojektu papildināt Veselības finansējumu šā gada 2 pēdējiem mēnešiem par 25 miljoniem latu, un šo naudu izmantot neatliekamās palīdzības sniegšanai.

 

Sarunu īpaši konstruktīvu padarīja Slimnīcu biedrības veiktie precīzie un detalizētie aprēķini par reāli nepieciešamajiem izdevumiem gada pēdējiem diviem mēnešiem. Vienlaikus sanāksmes dalībnieki atzina, ka būtu jāpārtrauc jebkāda finansēšana tādām Veselības ministrijā miljonus tērējošām programmām kā e-veselība, kvalitātes kontrole un citas, šobrīd visu finansējumu koncentrējot uz reālu ārstniecību.

 

Kā īpašu sasniegumu Latvijas Ārstu biedrība saskata nemainīgo Ministru kabineta viedokli par 3.4 % IKP līdzekļu novirzīšanu veselībai nākamā gada budžetā.

 

Latvijas Ārstu biedrība izsaka publisku pateicību Latvijas Veselības un sociālo darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājam Valdim Kerim un ārstam Gundaram Daudzem, kuru nopietnie uzstādījumi vakar vainagojās ar vienošanos par nepieciešamību atjaunot cilvēkresursu programmu Latvijas veselības aprūpē, kuras ietvaros medicīnas darbinieku alga tiek aprēķināta ar koeficientu no vidējās tautsaimniecībā strādājošo darba algas.

 

Latvijas Ārstu biedrības

prezidenta p.i. Māris Pļaviņš

 

Veselība