Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Asinis ziedo cēlu mērķu vadīti

Šonedēļ Smiltenē ieradās donoru autobuss. Ja vienmēr cilvēku atsaucība pilsētā bijusi pārsteidzoši liela, tad šoreiz krietni mazāk donoru vidū bija redzami jaunieši.

 

Latvijas Sarkanā Krusta (LSK) Smiltenes nodaļas vadītāja Maruta Vīgante informē, ka šajā dienā kopā reģistrēti 130 cilvēki, kuri vēlējās nodot asinis. Tomēr 19 saņēma atteikumu. No 111 donoriem 16 bija pirmreizēji.

 

"Ziemeļlatvija" novēroja, ka viss norisinās mierīgi, bez steigas. Tiesa, šoreiz skaitliski mazāk bija gados jaunu cilvēku. Vērojama arī kāda cita tendence. Pēc LSK datiem, var secināt, ka daudzi no asins donoriem ir bezdarbnieki.

 

 

Vai pusdienu kompensācija spēlē kādu lomu? Aptaujātie donori to noliedza, jo asinis nāk nodot cēlu mērķu vadīti. Smiltenietis Juris par asins donoru kļūst regulāri. "Motivācija ir palīdzēt citiem un uzlabot savu veselību. Trijiem latiem nav nekādas nozīmes," domā vīrietis.Līdzīgās domās ir kultūras centra gaitenī sastaptā Gaļina Ozerova.

 

 

Viņa gaida paziņu, kurš nodod asinis. Arī sieviete to vēlējās, tomēr viņas svars neatļauj. "Nepieņēma. Esmu par vieglu. Man ir laba asins grupa, tāpēc gribēju palīdzēt kādam. Šoreiz nekā," domīgi noteic G. Ozerova.

 

LSK Valkas komitejas izpilddirektore Gaļina Sokolova pateicas visiem, kuru mērķis donoru dienās ir cēls. "Smiltenes pusē ir ļoti aktīvi asins donori. Valkā mums ir mazāk. Jāatzīst, ka vairums nāk ar pārliecību palīdzēt otram. Tomēr neiztrūkst arī tādu, kuri atnāk naudas dēļ," atklāj G. Sokolova.

 

Nākošā donoru diena būs 4. jūnijā no pulksten 10.00 līdz 13.00 Smiltenes tehnikumā.

Veselība