Asinsdonoru centrā trūkst 0 grupas asiņu

Valsts asinsdonoru centrs (VADC) pirms garajām brīvdienām īpaši aicina atsaukties 0 asins grupas donorus. Šīs grupas asinis centrā ir nepietiekamā daudzumā, aģentūru LETA informēja VADC pārstāve Daina Krūmiņa.

Vienlaikus Asinsdonoru centrs pateicas par atsaucību B rēzus pozitīvās asins grupas donoriem un informē, ka šo asins grupu donoru pieņemšana uz laiku tiek ierobežota.

Visu pārējo asins grupu donorus šodien līdz plkst.13 gaidīs Rīgā, sporta klubā "Energy", Cēsu ielā 31, savukārt līdz plkst.12 asinis varēs ziedot Madonā, Madonas mūzikas skolā, Blaumaņa ielā 16.

Rīt asins donorus gaidīs specializētajā autobusā pie Dailes teātra, Rīgā, Brīvības ielā 75, no plkst.11 līdz 15.

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Lai nodotu asinis, donoram jābūt veselam un vecumā no 18 līdz 65 gadiem, kas jāapliecina, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu. Donors nedrīkst svērt mazāk par 50 kilogramiem. Donoram pirms asins došanas jāatpūšas. Nodot asinis nav vēlams pēc nakts maiņas, saspringta darba vai liela emocionāla pārdzīvojuma. Pirms procedūras nedrīkst smēķēt un lietot alkoholu.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju trīs latu apmērā pusdienām, kā arī brīvdienas, saglabājot vidējo darba algu, asins došanas dienā un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju.

Veselība