Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Atbrīvojies no nierakmeņu nastas 4

Ar nierakmeņiem slimo daudzi. Nierakmeņu slimība jeb nefrolitiāze ir viena no izplatītākajām uroloģiskajām saslimšanām Latvijā, statistiski septiņiem no desmit vidēja vecuma un vecāka gada gājuma cilvēkiem, pašiem to nezinot, ir nierakmeņu slimība.

Pēdējā laikā šī problēma skar arvien vairāk gados jaunus iedzīvotājus darbspējīgā vecumā, šīm tendencēm attīstoties, pasliktinās arī Latvijas sabiedrības veselības stāvoklis kopumā.

Alvis Laukmanis, „Uroklīnika" urologs, Latvijas Urologu asociācijas prezidents: „Atšķirībā no citām uroloģiskām slimībām, ar nierakmeņu problēmām Latvijā slimo aptuveni vienāds skaits abu dzimumu pārstāvji.

Būtiski, ka pēdējā laikā tiek konstatēta tendence, ka par nierakmeņu izraisītām komplikācijām sūdzas arvien gados jaunāki cilvēki. Kā vienu no galvenajiem iemesliem, kāpēc pieaug tieši ekonomiski aktīvo pacientu skaits, var minēt faktu, ka nierakmeņu slimības ir izteikti attīstīto valstu iedzīvotāju slimība, ko rada stress, neregulāras maltītes un neveselīgais uzturs, piemēram, gāzēti un saldināti dzērieni, asi ēdieni, našķi."

Nieres - viens no galvenajiem orgāniem. Nieres ir urīnizvades sistēmas orgāns, kurš pilda organisma dabiskā filtra funkcijas, no mūsu organisma izvadot vielu maiņas gala produktus. Par nierakmeņu veidošanos ārstiem nav vienots viedoklis, bet zināms, ka tiem ir multifaktorāla izcelsme, kas saistīta ar vielmaiņas traucējumiem, bet biežāk šis process ir novērots pacientiem ar paaugstinātu urīnskābes, fosforskābes vai skābeņskābes sāļu līmeni urīnā.

Sākumstadijā nierakmeņus ārstēt ir vieglāk. Uroklīnikas eksperti uzsver, ka konstatējot nierakmeņu slimības sākumstadijā, tās cenšas izārstēt, izmantojot mazāk invazīvas endoskopiskās ķirurģijas metodes, kuras pacientam ir daudz draudzīgākas un ievērojami samazina laiku, kurš jāpavada stacionārā.

Savukārt ielaistu slimību gadījumos, kad iespējams jau ir konstatētas arī nierakmeņu papildus izraisītās komplikācijās ir nepieciešama atvērtā ķirurģiskā iejaukšanās, pēc kuras pacientu atlabšana laiks ir nesalīdzināmi ilgāks.

Nierakmeņi var izraisīt mokošas sāpēs. Uroklīnikas urologi savā praksē ir sastapušies ar pacientiem, kuri mēģinot sadzīvot ar nierakmeņiem, ilgstoši ciešot diskomfortu, šādi novilcinot nepieciešamo ārstēšanu cilvēki vēl vairāk kaitē savai veselībai.

Nierakmeņi, kas netiek savlaicīgi izvadīti no organisma var izraisīt ļoti nopietnas veselības problēmas, piemēram, urīnceļu infekciju, daļēju vai pilnīgu urīnvadu nosprostošanos. Pacienti, kuri slimojoši ar nierakmeņu slimībām smagās formā izceļ vissāpīgāko nierakmeņu komplikāciju - nieru koliku, kuru pavada pēkšņas, trulas un īpaši nepatīkamas sāpes.

Ja pamanīti pirmie nierakmeņu slimību simptomi, kuri parasti izpaužas ar salīdzinoši stiprām sāpēm nieru apvidū, kā arī ar sliktu dūšu, vemšanu un augstu temperatūru, pacientam pēc iespējas savlaicīgāk būtu jāvēršas pie kompetenta speciālista.

Urologi brīdina arī par citu izplatītu šīs slimības attīstības veidu, kad nierakmeņi veidojās bez jebkādām ārējam pazīmēm un cilvēks iespējams nemaz nenojauš kā viņam ir nierakmeņi. Minētajās situācijās vienīgais veids, ka konstatēt nierakmeņu slimību ir veikt ultrosonogrāfiju, kas ir ērta, ātra un pacientam nesāpīga izmeklēšanas metode.

Pieejami modernākie risinājumi. „Uroklīnikā" pacientiem ir pieejama Latvijā modernākā nierakmeņu slimību diagnosticēšanas un ārstēšanas aparatūra, piemēram, nierakmeņu lāzerlitotripsija, jeb nierakmeņu skaldīšana izmantojot lāzera enerģiju, fleksiblā ureterorenoskopija un perkutānā nefrolitotripsija, kā arī visu zināmo uroloģisko saslimšanu ārstēšanas metožu klāsts vienkopus.

SIA „Uroklīnika" pirmsākumi ir saistāmi ar slimnīcu „Linezers", kuras uroloģijas nodaļa to profesionāļu dēļ savulaik tikai augsti vērtēta. Pēc valsts veiktajām reformām slimnīcā, 2008.gadā, tās pieredzējušie urologi apvienojās un izveidoja pirmo privāto uroloģijas klīniku Latvijā.

Uroklīnikas ārsti - urologi Dr. Alvis Laukmanis un Dr. Atis Karulis ir vieni no vadošajiem speciālistiem Latvijā, kas var sniegt kompetentu viedokli par dažādām uroloģiskām slimībām, tendencēm un jaunākajām ārstēšanas metodēm.

Komentāri 4

alus pumpis

lai kā nebūtu ar tiem alus vēderiem pēc 40, bet tas ir viens no veidiem, kā atbrīvoties no akmeņiem. Reizi dienā glāze alus nenāk par skādi.

pirms 8 gadiem, 2011.04.28 14:05

nazis

Smiltenietis 28.04.2011. 13:50:57
alus pumpis 28.04.2011. 14:05:29

Alus sastāvā ir apiņi, kas veicina sievišķo hormonu sintēzi organismā. Alus pilnīgi noteikti nav vīriešu dzēriens. Pastāv tikai divas izvēles iespējas - bučot sievu vai alus kausu. Gadu skaitam pieaugot spēka abiem nepietiks.

Nierakmeņi rodas galvenokārt no urīna savlaicīgas neizvadīšanas, kas palielina spiedienu urīnpūslī un, līdz ar to urīna kustība nierēs kļūst lēnāka un daļa (ļoti niecīga) no sāļiem izgulsnējas. Jo mazāk būs pieejamas tualetes, jo vairāk cilvēki cietīsies, jo vairāk urologiem darba.

pirms 8 gadiem, 2011.04.29 20:48

Braucējs

To nazis

Ko nu stāsti. Slāvu vīrieši bauda degvīnu, latvju vīri kārtīgu alu.
Ar kārtīgu alu domāju alu kurš tiešām ir baudāms.

Nevajag jau arī pa četrpakām liet sevī iekšā. 1-2 pudeles.

pirms 8 gadiem, 2011.04.30 17:35

Veselība