Atklāj modernu diagnostiskās radioloģijas nodaļu

Vidzemes slimnīcā Valmierā notika diagnostiskās radioloģijas nodaļas modernizācijas un telpu rekonstrukcijas svinīgs noslēguma pasākums.

 

Piecus mēnešus nodaļā turpinājās remonts, nepārtraucot pacientu izmeklēšanu. Tas no visiem - pacientiem, personāla un celtniekiem prasīja iecietību un lika pieciest zināmas neērtības ērtāku darba un atveseļošanās apstākļu vārdā.

 

"Pārbūves rezultātā nodaļas telpas kļuvušas piemērotas darbam ar jaunākās paaudzes digitālajām sistēmām," informē Vidzemes slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Benita Brila.

 

Sistēma nodrošina attālinātā digitālā radioloģiskā attēla pārraides iespējas un vienotā tīklā ļauj strādāt starppilsētu līmenī. Tas nozīmē, ka, piemēram, Valkas pacienta dati uzreiz nokļūst Valmieras diagnostikas nodaļas digitālajā datu sistēmā, kur izmeklējumu apskata un apraksta speciālists un atbildi pacients var saņemt savā pilsētā, nemērojot ceļu uz Valmieru.

 

Pāreja uz digitālo rentgenu nozīmē arī videi draudzīgu saimniekošanu, jo šeit vairs netiks izmantotas videi kaitīgās ķīmikālijas rentgena filmu attīstīšanai. Tāpēc kā telpa likvidēta fotolaboratorija, kurā līdz šim notika filmu apstrāde. No jauna izveidots mammogrāfijas kabinets, invazīvās sonogrāfijas kabinets un speciāls kabinets rentgena caurskatēm.

 

Projektā kopējās izmaksas ir miljons latu. Ievērojamu finansiālo ieguldījumu - 400000 latu tā īstenošanā devusi Valmieras rajona pašvaldība. Pārējo finansējumu nodrošināja pati slimnīca un valsts budžets. Vidzemes slimnīcā tagad veicami tādi paši izmeklējumi kā galvaspilsētas slimnīcās un te pacients var saņemt tikpat augsta līmeņa veselības aprūpi.

 

Pēc nodaļas atklāšanas un iepazīšanās ar to notika diskusija par reģionālās veselības aprūpes problēmām un to risinājumiem, izmantojot modernās tehnoloģijas.

Veselība