Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bārzdiņš mudina viena reģiona slimnīcas vairāk sadarboties savā starpā

Izstrādājot ilgtermiņa attīstības plānus, viena reģiona slimnīcām būs vairāk jāsadarbojas savā starpā, pēc darba vizītes Cēsīs norādījis veselības ministrs Juris Bārzdiņš (Zaļo un zemnieku savienība).

Par to aģentūru BNS informēja Veselības ministrijas (VM) preses sekretārs Oskars Šneiders.Pēc tikšanās ar Cēsu novada domes priekšsēdētāju Gintu Šķenderu un Cēsu klīnikas valdes priekšsēdētāju Guntaru Knikstu ministrs paudis viedokli, ka veselības aprūpē pašvaldībām jāsadarbojas ciešāk, jo iedzīvotāju skaits samazinās un situācija ar cilvēku un finanšu resursiem veselības nozarē ir saspringta.

"Tas ir viens no nosacījumiem veselības aprūpes pieejamības uzlabošanā reģiona iedzīvotājiem. Ieguvēji būs to pašvaldību iedzīvotāji, kur šie sadarbības veidi tiks atrasti ātrāk," norādījis ministrs.

Tikšanās laikā Bārzdiņš uzsvēris iespējamo sadarbību starp Cēsu klīniku un Vidzemes slimnīcu, kas atrodas salīdzinoši netālu viena no otras.

Sadarbības formu meklējumi gan būtu jāizstrādā attiecīgo pašvaldību un ārstniecības iestāžu vadītājiem, ņemot vērā reģiona iedzīvotāju intereses, uzskata ministrs. Abām ārstniecības iestādēm, kas sniedz augstas kvalitātes veselības aprūpi, būtu jātiecas nevis uz savstarpēju konkurenci šo pakalpojumu jomā, bet jāatrod, kā vienai otru papildināt.

Bārzdiņš atzinīgi novērtējis Cēsu klīnikas darbu, kas attīstījusi ambulatoro veselības aprūpes pakalpojumu klāstu un palīdzību dienas stacionārā. Ministrs atzinis, ka atbalstāms risinājums ir tā saucamās novērošanas gultas klīnikas uzņemšanas nodaļā, kur iedzīvotājiem tiek sniegta nepieciešamā palīdzība.

Pēc veselības stāvokļa stabilizēšanas tie pacienti, kuriem nav jāturpina ārstēšanās slimnīcas apstākļos, tiek novirzīti turpināt ārstēšanos pie ģimenes ārsta vai ambulatorā speciālista. Tas ārstniecības iestādei ļauj racionāli izmantot pieejamos finanšu līdzekļus.

Tikšanās laikā pārrunāta arī pašvaldības lomas palielināšanās primārās aprūpes pieejamības uzlabošanā. Cēsu novada domes priekšsēdētājs ministram atzinis, ka atbalsta lielākas pašvaldību tiesības primārās veselības aprūpes regulēšanā, vienlaikus minot, ka jau patlaban ir izveidojusies laba sadarbība ar vietējiem ģimenes ārstiem.

Šī ir Bārzdiņa otrā reģionālā vizīte kopš stāšanās amatā pagājušā gada novembrī. Janvāra vidū veselības ministrs devās pirmajā reģionālajā vizītē uz Mazsalacu un Limbažiem, kur ar pašvaldību un slimnīcu vadītājiem pārrunāja veselības aprūpes organizāciju šajās pilsētās un VM nākotnes ieceres.

Veselība