Bērnu slimnīcā papildus dežūrārstiem konsultēs ambulatorais pediatrs

Lai mazinātu gaidīšanas laiku pacientiem neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļā (NMPN) un vienlaikus nodrošinātu nepieciešamo palīdzības sniegšanu, ar šodienu papildus NMPN dežūrārstiem darbu uzsāk ambulatorais pediatrs, kurš bērnus konsultēs katru dienu no plkst.11.00 līdz 20.00.

Tā kā nereti pacientu vecāki ģimenes ārsta konsultācijas vietā izmanto Bērnu slimnīcas NMPN, lai saņemtu konsultāciju vai izmeklējumus, īpaši brīvdienās un vakara stundās, tika ievērojami pagarināts gaidīšanas laiks pacientiem ar neatliekamiem, veselību apdraudošiem stāvokļiem.

Tāpēc Bērnu slimnīcā darbu uzsāk ambulatorais pediatrs, kura konsultācijai nav nepieciešams nosūtījums. Šis speciālists konsultēs bērnus ar akūtām, bet ne neatliekamām saslimšanām; nepieciešamības gadījumā nosūtot uz izmeklējumiem un analīzēm, kā arī vajadzības gadījumā lemjot jautājumu par pacienta stacionēšanu.

Pēc ierašanās un reģistrēšanās NMPN, pacienta pirmo apskati veic šķirošanas māsa/ārsta palīgs. Ja tiek konstatēts, ka pacientam nav dzīvību vai veselību apdraudošs stāvoklis, kas prasa neatliekamu palīdzību, viņš tiek novirzīts pie ambulatorā pediatra. Tādējādi NMPN spēs efektīvāk un ātrāk sniegt palīdzību patiesi neatliekamās situācijās.

Vēlamies atgādināt, ka katru darba dienu pieejamas arī ambulatoras pediatru konsultācijas pēc iepriekšēja pieraksta gan Torņakalna, gan Gaiļezera novietnēs. Konsultācijai nav nepieciešams ģimenes ārsta nosūtījums, turklāt visbiežāk konsultācija nav jāgaida ilgāk par vienu līdz divām dienām.

Pieteikties iespējams, zvanot pa tālruni 8866 vai sūtot informāciju (bērna vārds, uzvārds, speciālists, vēlamais pieņemšanas laiks un  Jūsu tālruņa numurs) uz e-pasta adresi [email protected]. Konkrētu speciālistu darba laiki apskatāmi slimnīcas mājās lapā sadaļā „Poliklīnika".

Veselība