Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Bērnu slimnīcas ķirurgiem dota iespēja strādāt - fotodinamikas tehnikā

7.decembrī, plkst. 11.00 Saulaino dienu bibliotēkā Bērnu klīniskās universitātes slimnīca saņems ļoti vērtīgu dāvinājumu no Pētera Avena Labdarības fonda - medicīnas aparatūru darbam fotodinamikas tehnikā, vienlaikus klātesošie tiks iepazīstināti ar jaunās aparatūras iespējām.

Šī aparatūra ir endoskopiskās diagnostikas metožu būtiska papildinājums, proti, organismā tiek ievadīta speciāla viela, kas iekrāso patoloģiski izmainītus audus, bet veselus audus atstāj neskartus. Patoloģisko audu iekrāsojumu var redzēt, izgaismojot nepieciešamos orgānus, izmantojot jaunās aparatūras luminiscences efektu.

Aparatūra paredzēta gan onkoloģisku, gan iekaisuma procesu diagnosticēšanai, gan arī agrīnai diagnostikai vēdera un krūšu dobumā, izmantojot audu luminiscences efektu. Blakus tam aparatūra tiks izmantota arī pie laparoskopiskām un torokoskopiskām manipulācijām.

BKUS, Bērnu ķirurģijas klīnikas vadītāja p.i. Asoc. prof. Arnis Eņģelis saka: "Aparatūras pielietojums ir gan ļoti specifisks, gan pietiekami plašs, jo atkarībā no situācijas un nepieciešamības to var lietot arī rutīnas endoskopiskās ķirurģijas manipulācijās. Minētā diagnostikas metode ir jauna, bet jau iekarojusi lielu popularitāti kā pieaugušo tā bērnu medicīnā un ir ļoti nozīmīgs ieguvums Bērnu ķirurģijas klīnikai. Tas ir dāvinājums bērnu veselībai!"

Pētera Avena Labdarības Fonda "Paaudze" Direktors Igors Bass: „Viena no fonda prioritātēm ir atbalsts bērnu veselībai, tādēļ esam priecīgi, ka spējam šo uzdevumu realizēt, Bērnu slimnīcas speciālistiem pasniedzot aparatūru, ar kuras palīdzību nodrošināt mūsdienīgāko un vislabāko ārstēšanu pacientiem. Mēs esam gandarīti, ka šis dāvinājums ļaus precīzāk un ātrāk diagnosticēt slimību, kas nodrošinās veiksmīgāku tās ārstēšanas gaitu.."

BKUS valdes priekšsēdētāja Anda Čakša uzsvēra, Bērnu slimnīcai sadarbība ar Pētera Avena Labdarības fondu ir ļoti svarīga, jo kopīgiem spēkiem spējam atjaunot un papildināt medicīnas iekārtu klāstu, kas ir būtisks ieguldījums bērnu slimību diagnostikā un ārstēšanā.

Atgādinām, ka šis jau ir otrais ļoti nozīmīgais guvums Bērnu slimnīcai un medicīnā kopumā no Pētera Avena Labdarības fonda, proti, pirmais dāvinājums - plūsmas citometrs un reaģenti, kas būtiski uzlabo dažādu profilu pacientu diagnostikas un ārstēšanas iespējas tika pasniegts 2010. gadā decembrī.

Veselība