Brīdina par pērlīšu rotaļlietu "Bindeez", "Aqua Dots" vai "Aquaperl" bīstamību

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) aicina Latvijas iedzīvotājus neiegādāties 13 dažādu modeļu rotaļlietas "Bindeez", "Aqua Dots" vai "Aquaperl", kas veidotas no simtiem koši krāsotu pērlīšu un no kurām var izveidot dažādas figūras, sastiprināšanai izmantojot ūdeni.

PTAC norāda, ka Eiropā, Austrālijā un ASV rotaļlietas "Bindeez", "Aqua Dots" vai "Aquaperl", kam var būt dažādi nosaukumi, tikušas atsauktas. Centrs aicina vecākus tās nekādā gadījumā neiegādāties un rūpēties, lai šīs bīstamās rotaļlietas nenonāktu bērnu rīcībā, liecina informācija centra interneta mājaslapā. "Bindeez" lodītes sākotnēji bijis paredzēts apklāt ar netoksisku līmi, bet Austrālijā tika atklāts pārklājums ar substanci, kas nav bijusi atbilstoša apstiprinātajai formulai.

Patērētāju sargi fiksējuši, ka pērlītes pārklātas ar ķimikālijām, kas norītas vielmaiņas procesa laikā pārtop par narkotiku GHB - Gamma-Hydroxybutyric acid -, kas pazīstama ar nosaukumiem "Liquid Ecstasy" un "Fantasy".

Savukārt "Aqua Dots" pārklājums, kas pērlītēm liek savienoties ūdens klātbūtnē, satur ķimikālijas, kas var kļūt toksiskas, ja nonākušas barības vadā. Bērni, kas norijuši pērlītes var nonākt bezsamaņā, tiem var parādīties elpošanas traucējumi un sākties muskuļu spazmas.

PTAC norāda, ka daži negadījumi fiksēti Austrālijā un ASV, kad bērni norijuši "Bindeez" un "Aqua Dots" pērlītes un viņiem bijusi nepieciešama medicīniska palīdzība. Viens negadījums fiksēts arī Dānijā.

Dānijas importētājs šīs preces Skandināvijas valstīs atsaucis.

PTAC norāda, ka līdz šim tam nav informācijas, ka bīstamās preces nonākušas pārdošanā Latvijā, bet centrs aicina vecākus nekādā gadījumā tās neiegādāties.

PTAC arī lūdz atsaukties tirgotājus, izplatītājus, kā arī patērētājus, kuru rīcībā ir minētās preces vai informācija par tām.

 

Veselība