Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būs sirds veselības mēnesis 1

Pirmo reizi Smiltenes poliklīnikā tiks izsludināts sirds veselības mēnesis. Visu aprīli katru otrdienu pacienti varēs izmantot iespēju veikt vērtīgu profilaktisko izmeklējumu kompleksu sirds veselības pārbaudei par daudz zemāku samaksu nekā tas ir ikdienā.

 

Smiltenes poliklīnikā izsludinātajā sirds veselības mēneša piedāvājumā ietilpst sirds elektrokardiogramma ar aprakstu, arteriālā asinsspiediena mērīšana, kopējā holesterīna līmeņa noteikšana asinīs un sirds izmeklējums ar ultrasonogrāfijas metodi.

 

"Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīcas" (SKSS) valdes priekšsēdētājas vietniece Sandra Nātra stāsta, ka veselības mēnesi rīkos tamdēļ, lai nāktu pretim pacientiem. "Svarīgi, lai cilvēki sajustu, ka par viņiem gādā un rūpējas. Parasti šādi pakalpojumi izmaksātu krietni vairāk nekā tas būs aprīlī. Sirds izmeklējums ar ultrasonogrāfijas metodi maksā vairāk par desmit latiem. Šī būs iespēja cilvēkiem par zemāko samaksu veikt izmeklējumus," paskaidro S. Nātra.

 

 

SKSS valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa piebilst, ka par cilvēkiem ir jārūpējas, jo Veselības ministrija, nogriežot naudu medicīnai, ietekmē arī pacientus.

 

Mediķi uzsver, ka par savu veselību jārūpējas savlaicīgi, jo veiktie pētījumi Latvijā iezīmē negatīvas tendences. "Pētījumi liecina, ka vairāk nekā 40 procentiem Latvijas iedzīvotāju ir paaugstināts arteriālais asinsspiediens. Savai veselībai regulāri seko līdzi 28 procenti iedzīvotāju ar normālu asinsspiedienu un 40 procentu iedzīvotāju, kam tas ir paaugstināts," stāsta S. Nātra.

 

Tikai piektā daļa cilvēku ar paaugstinātu asinsspiedienu lieto ārsta izrakstītās zāles, daudzi - neregulāri vai nelieto nemaz. Diemžēl ārsta norādījumus pilda tikai aptuveni 23 % arteriālās hipertensijas slimnieku.

 

S. Zvirgzdiņa informē, ka pacienti sirds veselības mēnesī uz izmeklējumiem Smiltenes poliklīnikā otrdienās var nākt droši, iepriekš nepiesakoties. Jāpiebilst, ka šie izmeklējumi attiecas tikai uz pieaugušajiem. Informāciju var iegūt, zvanot poliklīnikas reģistratūrai pa tālruni 6772534.

 Riska faktors ir ikviens (fizikāls, ķīmisks, bioloģisks,

sociāls, ekonomisks, dzīvesveida vai ieraduma) faktors,

kurš var nelabvēlīgi ietekmēt cilvēka fizisko vai garīgo veselību.

Visbiežāk sirds un asinsvadu veselību ietekmē:> smēķēšana;> paaugstināta ķermeņa masa;> mazkustīgs dzīvesveids;> paaugstināts arteriālais asinsspiediens;> paaugstināts holesterīna saturs asinīs;> cukura diabēts

Komentāri 1

Krūms

Nezinu cik tas prieks Smiltenē maksās, bet Valkā ir Sirds veselības kabinets, kur katru dienu var pārbaudīt sirds veselību, turklāt bez maksas. Nebūtu slikti uzrakstīt arī cenas, ko būs jāmaksā Smiltenē. Šajos laikos arī ar atlaidēm ir dārgi pakalpojumi.

pirms 10 gadiem, 2009.03.26 12:38

Veselība