Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Būt vai nebūt slimnīcai? 14

Līdzšinējie iedzīvotāju un mediķu plašie protesti, vāktie paraksti bijuši veltīgi. No 1. septembra valsts nefinansēs ievērojamu skaitu slimnīcu. Samazinātā finansējuma dēļ jau pēc diviem mēnešiem daudziem ceļš līdz slimnīcām būs garāks.

 

Jau tagad ir skaidrs, ka Smiltenes slimnīca ir to mazo slimnīcu skaitā, kurā no 1. septembra vairs nesniegs ķirurģijas un dzemdniecības pakalpojumus. Kamēr ārstniecības iestādes darbinieki vēl īsti nav apjēguši strauji notiekošās izmaiņas, smiltenieši ar asarām acīs, drūmā noskaņojumā trešdien pulcējās pie slimnīcas, lai protestētu pret tās slēgšanu. Lielākoties ieradās pensionāri, ārstniecības iestādes darbinieki.

 

Viņus uzklausīja un notiekošo situāciju skaidroja ne vien vietējās amatpersonas, bet arī Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča ar savu biedri Silvu Bendrāti, Saeimas deputāti Andris Bērziņš un Ainars Baštiks.

 

Apmēram pusgadu Veselības ministrija publisko dažādas versijas māsterplānam. Tagad ir tapis galīgais lēmums, ka no rudens Smiltenes slimnīca būs ambulators veselības centrs. "Mums nav pieņemams šāds variants. Vairāku gadu laikā esam sūtījuši vēstules Veselības ministram, prezidentam, Saeimai.

 

 

Tajās devām savu skatījumu, kāds varētu būt veselības aprūpes modelis Smiltenē un novadā. Palikt tikai uz vienu aprūpes centru būtu noziegums gan pret cilvēkiem, gan arī mediķiem, kuri šeit strādā," saka slimnīcas valdes priekšsēdētāja Sarmīte Zvirgzdiņa.

 

 

Slimnīcas vadība saskata šādu modeli: aprūpes slimnīca ar diennakts ārstu - tas būtu traumpunkts, ambulatorā daļa un diennakts neatliekamā palīdzība. Tā kā slimnīca nespēj izpildīt uzstādītos kritērijus - 400 dzemdības un 2500 operācijas gadā - šīs divas nodaļas nāksies slēgt.

 

 

 "Slimnīcai tas nav pa spēkam. Mums ir jādodas apvienībā ar blakus esošo pilsētu slimnīcām, lai kopā nodrošinātu šo aprūpi. Būtībā gribu mierināt iedzīvotājus, ja šādu variantu apstiprinās," paziņo slimnīcas vadība.

 

"Vēl aizvien turpinām graut Latviju, nevis celt! Aizslēgt, iznīcināt tik viegli, ar vienu parakstu, bet uzcelt? Tik svarīgā ģeogrāfiskā centrā, kādā atrodas Smiltene, neprāts un noziegums slēgt slimnīcu. No firsta Līvena laikiem šī slimnīca pastāvējusi visos grūtajos laikos, tagad pēkšņi Latvijas izsaimniekotāju vainas dēļ tiks slēgta.

 

 

Uz Smilteni ārstēties brauc no visiem blakus rajoniem, no Trapenes, Vidagas, Alūksnes un Gulbenes rajona. Saliksim kopā visus prātus un enerģiju - nepieļausim slimnīcas likvidāciju," portālā www.ziemellatvija.lv izsaka viedokli lietotājs ar niku DZ. C.

 

Arī trešdien pie slimnīcas sapulcējušies cilvēki izteicās līdzīgi. "Žēl, gribējām parādīt savu attieksmi. Mums nav vienaldzīgs slimnīcas liktenis. Bēdīgi, ja to aizslēgs. Jābrauc uz Valmieru, bet tas ir tālu. Arī vietas vienmēr priekš pacientiem neatrodas. Tā jau pazīstamajiem ir gadījies," stāsta pensionāres Velta Tauriņa un Marta Dobelniece.

 

Ar saraudātām acīm poliklīnikas aptiekas vadītāja Ingūna Gailīte teic, ka slimnīca viņai ir mīļa. "Tāpēc gribas par viņu stāvēt un krist, nevar zināt, kurā brīdī tā mums būs nepieciešama. Sāpīgi," nosaka I. Gailīte.

 

Komentāri 14

YES

Nu ļoti labi ka slēgs Ķirurģijas nodaļu, jo no tās tik un tā labuma nebija. Dr. Vilkam sen būtu laiks pašam aiziet kā vecam pensināram no darba, jo viņš nav pilnīgi spējīgs godprātīgi ārstēt pareizi, pildīt ārsta pienākumus, bet gan otrādi palīdz ātrāk aiziet no šīs pasaules !!!
Ja tu ieiesi slimnīcā ar mazu vainu, bet no slimnīcas labākā gadījumā iziesi nekam nevajadzīgs cilvēks, vienkārši sakot iztaisa speciāli par kropli, invalīdu. Smiltenē tādu cilvēku kas ir cietuši no šī daktera ir ļoti daudz. Nemaz nav labāka arī Dr. Lauza. Nez kur ir palicis ārstu Hipokrāta zvērests ??? Laikam jau ir pavisam aizmirsuši !!! Negribu nosodīt visus. Ir arī kas apzinīgi pilda savus pienākumus, bet diemžēl Smiltenes slimnīcā ir ļoti maz.

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 13:00

Pedža

Ļoti žēl gan,ka slēdz,jo tagad nebūs iespēju braukt un meklēt palīdzību-tuvākasi ceļš-KAPI!

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 17:00

...

Es gan par dakteri Vilku esmu dzirdējusi tikai tos labākos vārdus!
YES ieteiktu nevainot tikai citus visās savās nelaimēs (jau otrajā rakstā pēc kārtas)!

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 17:22

necietušais

Jocīgi, pēc komentāriem sanāk, ka slēdz Smiltenes slimnīcu Dr. Vilka dēļ. Kas tad nu tagad būs tālāk, jo Dr. Vilks strādā jau diezgan sen arī Valmierā?
Varbūt slēgsim lielveikalus, ja kāda pārdevēja nepatiks?

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 18:39

ko Tu te murgo-YES.....?
NEZ KAS PASAM NO NEZ KURIENES BIRST?nav jau valmieraa zelta bedre,tur taapat mirst un bez naudinas neviens neapkopj

pirms 10 gadiem, 2009.07.05 22:30

YES

Es nemaz nemurgoju, bet tā ir īsta dzīves patiesība. Es Valmierā neesmu maksājusi papildus nevienu santīmu, bet tikai to ko mums ir noteikusi mūsu labā Latvijas valsts. Es saprotu ka šeit aizstāv savus kolēģus un baidās paši palikt bez darba !!! Nu protams, ja paši sev astes necels, tad neviens cits to šo asti neuzcels.

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 06:19

..u

Žēl lasīt ļaunos komentārus...izskatās,ka mēs esam pieraduši teikt tikai sliktos vārdus.Par jebkuras profesijas pārstāvi varam pateikt kaut ko sliktu,bet jo sevišķi par mediķiem,bet tad kad no tavas vai Tava piederīgā gultas nav diennaktīm atgājusi vesela mediķu armija ,un Tu aptver,ka šoreiz laimējies....ka likumdošana negarantē mediķiem palīdzību pie inficēšanās ar AIDS,C hepatītu sociālās aizsardzības no valsts puses....nekādas.
Nedomāju,ka medicīniskā palīdzība uzlabosies pēc šī tik krasā valdības, vienas nakts izmurgojuma..no rīta mostanies- un LATVIJĀ pārdesmit slimnīcas bijušas pilnīgi nevajadzīgas....bet ko mēs priecājamies sitam plaukstas un vēl gānāmies,kaut vai arī būtu par ko..ar to nevienu nepiecels un veselību neatgriezīs.
Lai jums silta nedēļa....SIRDĪ.

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 15:31

piksi

Mēs jau tikai to vien mākam. Ja pašam iet slikti, tad citiem arī jābūt slikti. Un cik brīnišķīgi mēs mākam pasmieties par otra nelaimi. Tikai tādēļ esmu pati laimīgākā pasaulē, ka man cerams vairs nebūs jāatgriežās Valkā.

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 17:14

Aina

....Vēl aizvien turpinām graut Latviju, nevis celt! Aizslēgt, iznīcināt ....Pilnīgi manas domas!

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 22:17

X

Gribu pateikt, nemeklējat pirmo neatliekamo palīdzību Smiltenē, tur neko citu neprot pajautāt kā - vai lietots alhokols, pat temperatūru neizmēra. Iešpricē pretsāpju zāles un pasaka meklē savu ģimenes ārstu. Tālāk ceļš jāmēro uz Valmieru vai Rīgu, lai izglābtu cilvēkam dzīvību.

pirms 10 gadiem, 2009.07.06 22:54

Ārija

tas ir domāts Yes!Tevi varētu sodīt par neslavas celšanu!Atnāc uz ķirurģijas nodaļu un ieskaties pateicības un ierosinājumu grāmatā!Tur tu atradīsi savai ļaunajai dvēselei kādu gaišāku domu.Aizbrauc un pa arstējies Valmirrā,Rīgā;Gulbenē-tad varbūt būs ko salīdzināt!Žēl par slimnīcu!Arī es tur tiku ārstēta!Paldies!

pirms 10 gadiem, 2009.07.07 10:42

misters Y

ES tevi Yes pazīstu.Nav labi celt neslavu savai bijušajai darbavietai.LABI KA TU AIZLASĪJIES UZ vALMIERU STRĀDĀT!Miers bij no tavām intrigām!Lai tev dzīvē veicas!

pirms 10 gadiem, 2009.07.07 10:48

No malas!

Diagnoze varētu būt arī sekojoša.Veselibas aizsardzība sirgst ar to pašu slimību,ar ko sabiedrība:visi gānās un kritizē,bet nevienam nav vīzijas,uz ko ejam un kā tas varētu izkatīties.Lai neapvainojas dakterīši,jo runa nav par viņu profesionalitāti,bet viņi paši ar savu klusēšanu un daļa ar līdzdalību ir veicinājuši nepiebarojama monstra veidošanu,kas neatstāj naudu reālai medicīnai.Kāre pēc lielas algas sākot no dakterim un baidzot ar pamatīgo klerku baru iztīra budžetu.Ja tieši par Smilteni,tad galīgi nav paaudžu maiņas.Nav neviena jaunā ārsta!Bet ir smiltenieši,kuri macījās un vēl tagad mācās.Viņiem pilsētas patriotisma tūkumu nepāmetīsi,jo,kā viņi paši saka,gaisotne nevilina.Jaunākā medicīnas personāla tieksme uz klačām,dalīšana savējos un sliktajos,vecākā personāla intrīgas...Pastāvīgi štatā strādājoš ārsts tagad ir retums,jo modē ir darbs uz līguma vairākās slimnīcās,katrai uzspiežot prasību maksāt ap 1200-1400 ls mēnesī par 2-3 darba dienām nedēļā.Kur liksies,jāmaksā,ja gribi vajadzīgo specu!Ja arī kāds pie mums atnāktu,sākas sadzīviskās problēmas ar dzīvokļiem,kuru it kā neesot.Tagad nepiespiedīsi ārstu dzīvot barakā vai vienā istabiņā bez ķēķa!Kā viņi paši mīl izteikties:"Es taču esmu mācījies!"Secinājums varētu būt tāds:nemainot sistēmu valstī,Smiltenē saglabāt kaut ko nav iespējams,sevišķi ja pie šprices ir JL,kurš,kā primitīvs ķirurgs,prot tikai amputēt.Kuru Rīgā interesē mūsu slimnīcas vēsture un tradīcijas!Bet vietējiem atgādināšu:dr.Ķeizars,kā galvenais ārsts,lielu uzmanību pievērsa jaunajiem ārstiem,augstai profesionalitātei,pozitīvām tradīcijām.Ja tas būtu tagad,varētu nodrošināt kā gultasvietas,tā arī dzemdību skaitu.Bet tagad jau ir par vēlu.

pirms 10 gadiem, 2009.07.07 13:50

Veselība