Cēsīs atver Sirds veselības kabinetu

Šodien ar Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) un Veselības ministrijas atbalstu SIA "Cēsu veselības aprūpes centrs" tiks atvērts šogad septītais Sirds veselības kabinets, aģentūru LETA informēja SVA Sabiedrisko attiecību daļas vecākā speciāliste Līva Auna.

Kabinets darbosies Cēsīs, Palasta ielā 15. Sirds veselības kabineti jau darbojas Kuldīgā, Liepājas pilsētā un rajonā, Ventspils pilsētā un rajonā, Saldū, Līvānos, Balvos, Rīgā, Daugavpilī, Valkā un Jelgavā.

Programmas "Sirds veselības veicināšana" gaitā šā gada nogalē paredzēta jaunu sirds veselības kabinetu atvēršana arī citviet Latvijā - Tukumā, Limbažos, Aizkrauklē, Rēzeknē un Krāslavā.

Sirds veselības kabinetu darbības pamatā ir sirds veselības veicināšana un profilakse, turklāt ikviens kabineta apmeklētājs var saņemt praktiskus ieteikumus, kā rūpēties par savu veselību.

Sirds veselības kabinetos apmeklētāji, sākot no 18 gadu vecuma, tiek informēti par sirds asinsvadu slimību riska faktoriem un to novēršanas iespējām. Viens no būtiskākajiem nosacījumiem ir - tos var apmeklēt bez maksas un bez ģimenes ārsta norīkojuma, informēja Auna.

SVA uzsver, ka, laikus izzinot slimības riska faktorus un to novēršanas iespējas, var samazināt saslimstību ar sirds un asinsvadu slimībām. Tāpat fiziskām aktivitātēm un veselīgam uzturam jābūt neatņemamai dzīvesveida sastāvdaļai un kā solim pretim savas sirds veselības nodrošināšanai.

 

Veselība