Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cēsīs diskutēs par slimnīcas un poliklīnikas apvienošanu

Šodien plkst.17 Cēsu novada pašvaldības zālē notiks atklāta diskusija par pašvaldības aģentūru "Cēsu veselības aprūpes centrs" un "Cēsu rajona slimnīca" apvienošanas iespējām, kurā piedalīsies medicīnas darbinieki, Cēsu novada domes deputāti un pašvaldības speciālisti, aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Ieva Karlsberga.

 

Pagājušajā nedēļā Cēsu novada pašvaldība no pašvaldības aģentūras "Cēsu veselības aprūpes centrs" saņēma iesniegumu ar lūgumu Cēsu novada domei pārskatīt domes Sociālo lietu komitejas lēmumu par Cēsu rajona slimnīcas un poliklīnikas apvienošanu, vispusīgi izvērtējot situāciju.

 

Lai rastu iedzīvotājiem un abām medicīnas iestādēm optimālu risinājumu, Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders (TP) uz diskusiju aicina visas ieinteresētās puses - gan medicīnas darbiniekus un ģimenes ārstus, gan domes deputātus, pašvaldības speciālistus un iedzīvotājus.

 

Cēsu veselības aprūpes centra vadība iebilst pret plānoto apvienošanos, savukārt Cēsu rajona slimnīcas direktors Guntars Kniksts uzskata, ka apvienošanās ir veicama, lai uzlabotu veselības aprūpes iestāžu darbu. "Pretestība, kas tiek izrādīta pret apvienošanās ideju, ir emocijas. Poliklīnikas personāls pretojas šai iecerei, jo poliklīnika līdz šim ir strādājusi neatkarīgi no tirgus situācijas. Jaunā ekonomiskā situācija izjauc ierasto vidi, jo tagad arī medicīnas iestādes ir jāveido uz biznesa principiem."

 

Runas par poliklīnikas un slimnīcas apvienošanu bijušas jau 2007.gadā, kad šāda iecere bijusi daļa no rajona padomes izstrādātās attīstības plāna koncepcijas.

 

Kniksts atzīst, ja iestādes apvienotu, vadošā būtu Cēsu rajona slimnīca. Taču slimnīcas mērķis nav poliklīniku likvidēt vai atlaist darbiniekus. "Mēs vēlamies labāk organizēt darbu. Pašlaik divas atsevišķas iestādes - poliklīnika un slimnīca - viena no otras atrodas 200 metru attālumā. Apvienošanās nodrošinātu labāku pakalpojumu pieejamību."

 

Vēstulē, ko novada domes priekšsēdētājam nosūtījis Cēsu veselības aprūpes centrs, norādīts, ka centra sniegto pakalpojumu izmaksas ir zemākas nekā Cēsu rajona slimnīcai. Turklāt centrs strādā bez parādiem un pat ar peļņu, bet slimnīcas finansiālie rādītāji esot sliktāki. Poliklīnikas administrācijā ir tikai tās vadītāja un grāmatvede, kamēr slimnīcas administratīvais personāls ir daudz lielāks. Turklāt poliklīnikai ir uzkrājumi, un tās personāls ir nobažījies, ka Cēsu slimnīca šos uzkrājumus vēlas iepludināt savā budžetā.

 

Novada domes priekšsēdētājs uzskata, ka šajā situācijā lēmuma pieņemšanas process nav viennozīmīgs. "Lai pieņemtu racionālāko un iedzīvotājiem izdevīgāko lēmumu, ir nepieciešama speciālistu un sabiedrības diskusija. Sarunu gaitā mums visiem kopā jārod šai ekonomiskajai un sociālajai situācijai piemērotākais risinājums," atzīst Šķenders.

 

15.oktobrī Cēsu novada domes sēdē par abu iestāžu apvienošanu jālemj Cēsu novada deputātiem.

Veselība