Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cēsu slimnīca veidos apvienību ar Madonas slimnīcu, smiltenieši paļaujas uz saviem spēkiem 6

Cēsu novada domes komitejās nākamajā nedēļā tiks spriests par Vidusvidzemes slimnīcu apvienības veidošanu, kurā ietilps Cēsu un Madonas slimnīca, aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu novada domes priekšsēdētājs Gints Šķenders (TP).

 

Šī apvienība, par kuru mutiski vienojusies abu novadu vadība, skars teritoriju ar apmēram 100 000 iedzīvotāju.

 

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Cēsu slimnīcas direktors Guntars Kniksts, Cēsu un Madonas slimnīcas domas un mērķi sakrīt, tādēļ nav iemesla, kādēļ šo ieceri nevarētu realizēt. "Mēs esam līdzīga līmeņa slimnīcas, un neredzu iemeslu, kādēļ šo ieceri nevarētu realizēt." Apvienība darbu varētu sākt nākamā gada pirmajā ceturksnī.

 

Kniksts pieļauj, ka slimnīcu piedāvātajos pakalpojumos kaut kas varētu mainīties, jo katrai no slimnīcām ir stiprās un vājās puses. Madonai spēcīgi attīstīta esot traumatoloģiskā un ortopēdiskā joma, savukārt Cēsu slimnīcā labā līmenī esot Dzemdību nodaļa. Slimnīcu speciālisti varētu strādāt abās vietās.

 

Iepriekš plānotā apvienība, kurā bija paredzēts iesaistīt Cēsu, Limbažu, Smiltenes un Siguldas slimnīcu, netiks veidota. Limbažu un Smiltenes novada domes pieņēmušas lēmumu apvienībā neiesaistīties. Neiesaistīsies arī Siguldas slimnīca.

 

Kā pastāstīja Limbažu novada domes pārstāve Liene Stuce, 27.novembrī šāds lēmums pieņemts novada domes sēdē. Limbažu slimnīca tiks saglabāta kā patstāvīga slimnīca, neizslēdzot iespēju, ka konkrētās jomās tā varētu sadarboties ar Cēsīm un Smilteni, bet tas nenotiks apvienības formā.

 

Smiltenes novada domes priekšsēdētājs Ainārs Mežulis (LPP/LC) aģentūrai LETA pastāstīja, ka lēmums apvienībā neiesaistīties pieņemts tādēļ, ka jebkurā gadījumā slimnīca varētu darboties tikai aprūpes jomā. Turklāt nenoteiktība un neziņa, vai apvienībai būs finansējums no valsts, arī sekmējusi izvēli apvienībā neiesaistīties.

 

"Mēģināsim paši ar saviem spēkiem un ārstu privātpraksēm slimnīcu uzturēt. Novada deputāti pret apvienību izturējās atturīgi tādēļ, ka daudz neko mēs neiegūtu, tāpat paliktu tikai aprūpes slimnīca. Apzināmies, ka daudzprofilu slimnīcas kritērijus mēs nevaram īstenot," domes lēmumu pamato Mežulis.

 

Decembrī Smiltenes slimnīcā darbu uzsāks nodaļa ar aprūpes gultām, viss jau esot sagatavots. "Aprūpes pacientu paliek arvien vairāk, jo cilvēkiem nav naudas un vainas tiek ielaistas. Vajadzīga ķirurģiskā iejaukšanās un pēc tam specializēta ārstēšanās. Ir vajadzīgs vidējais medicīniskais personāls, māsiņas. To visu mēs varam nodrošināt," par Smiltenes slimnīcas nākotnes perspektīvām stāsta Mežulis.

 

Savukārt Cēsu novada domes priekšsēdētājs atbalsta ieceri par Madonas un Cēsu slimnīcas apvienību. "Apvienību atbalstu. Esmu runājis ar deputātiem - šajā situācijā jādomā par resursu koncentrāciju un medicīnas aprūpes iespēju nepazaudēšanu. Sistēma ir jāsakārto. Nebūtu pareizi tas, ka reģionā paliek tikai viena slimnīca, nav pareizi arī tas, ka pašlaik ir tik daudz."

Komentāri 6

es...

slimu cilvēku murgi attiecībā uz Smiltenes slimnīcu!!!!!!!!!!!!!!nu beidziet vienreiz maldināt tautu!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 9 gadiem, 2009.11.29 12:05

slimniece

Skatoties acīs patiesībai - Smiltenē vienkārši palīdzēs vieglāk nomirt, vei ne?

pirms 9 gadiem, 2009.11.29 12:45

Aija

Kas tur var būt sakārtots!Viss sadedzināts,metāllūžņos nodots,izpostīts,Izpārdots.Kāpēc nevarēja visu atstāt kā ir,tagad būtu vieglāk uzsākt. Visas slimnīcas saglabāja savu inventāru.Kam to malku tik daudz ved un kurina uz nebēdu.Var tač kaut ko pietaupīt!Nesaimnieciski cilvēki saimnieko!

pirms 9 gadiem, 2009.11.29 20:37

ārste

Smiltenieši būs zaudētāji!Kas to aprūpes slimnīcu pārvaldīs,tak ne tās divas JAUTRĪTES!
Ja tās ,tad pastāvēšanas laiks ierobežots.Vai var paskatīties droši acīs saviem bijušajiem k
olēģiem!Tas rūgtums, ko viņas pasniedza ceļamaizei bijušajiem darbiniekiem, nepāriet!
Apvienība būtu kaut ko izdomājusi arī priekš mums.Domē jau ar neviens nepārzin medicīnu,izņemot Zaļkalni,tāpēc tas balsojums tāds

pirms 9 gadiem, 2009.11.29 20:56

a s

Kur paliks nopietni slimie smiltenieši? Vai uz šo jautājumu var atbildēt smiltenes patrioti Mežuļa k-gs un Zvirgzdiņas k-dze? Vai viņus interesē tikai savs maks?

pirms 9 gadiem, 2009.11.30 10:42

Cik ilgi vēl pastāvēs šīs nemākulīgās saimnieces??? Vai tiešām neviens nesaprot, ka slimnīcā jau sen bija jāmaina vadība??? Tik tālu ar savu vadīšanu ir nonākušas!!! Vajag laikam visu izputināt līdz galam, lai dome saprastu , kādas nekārtības un nelikumības slimnīcā norisinās!

pirms 9 gadiem, 2009.12.02 11:44

Veselība