Cigaretes dārgākas un ierobežojumi lielāki 10

Kopš palielināja akcīzes nodokli tabakas izstrādājumiem, viena paciņa cigarešu tirdzniecības vietās nopērkama par nepilniem diviem latiem. Par to priecājas ārsti, jo cer, ka smēķētāju kļūs mazāk.

Pagājušā gada nogalē un arī tagad Smiltenē veikalos novērojami pustukši cigarešu plaukti. Kaut arī cigaretes nopērkamas par jaunajām cenām, dažās tirdzniecības vietās tās vēl iespējams iegādāties par iepriekšējām."Cigaretes ir palikušas dārgākas, bet tie 40 vai 70 santīmi manā attieksmē pret smēķēšanu neko nemainīs. Cenu kāpums mani nemudina atmest ierasto nodarbi. Vakar vēl paspēju nopirkt cigaretes par iepriekšējo cenu," stāsta vīrietis, kurš pīpē jau piecus gadus.Citiem smēķēšana ir ikdienišķa nodarbe vai pieradums, no kā nevēlas atteikties ne par ko. Tomēr ārstiem ir pavisam citi uzskati par atkarību no smēķēšanas."Ja tu pērc cigaretes, tad atliec latu priekš tam, lai vēlāk būtu par ko ārstēt smēķēšanas radītās sekas. Cilvēks, kamēr ir jauns, daudz naudas tērē uzdzīvei, baudai un priekam. Bet skaidri zināms, ka smēķēšana ir viens no lielākajiem riska faktoriem daudzām slimībām, piemēram, sirds asinsvadu un onkoloģiskajām. Gandrīz nav tāda vēža, kur smēķēšana nebūtu bijusi veicinošais faktors. Nozīme ir arī iedzimtībai. Bet statistika rāda, ka sākot pīpēt 15 gadu vecumā un sasniedzot 45 gadus, katram sestajam smēķētājam ir plaušu vēzis," stāsta ģimenes ārste Maruta Bindre.M. Bindre priecājas, ka cigaretes kļuvušas dārgākas un aizliegumi smēķēt publiskās vietās būs stingrāki, jo šie cilvēki pakļauj riskam nesmēķētājus.

Komentāri 10

Nesmēķētājs

M. Bindre priecājas, ka cigaretes kļuvušas dārgākas un aizliegumi smēķēt publiskās vietās būs stingrāki, jo šie cilvēki pakļauj riskam nesmēķētājus.


Kur un kādi ir sodi Smiltenē?Pie autoostas visas jaunās bābas velk kā tvaikoņi.

pirms 13 gadiem, 2008.01.10 12:16

Agnese

Ko nu, ko nu... Kas ir "zajadlie" pīpētāji, tie pīpēs tāpat. Kur noteikti naudas būs mazāk, tad ģimenes budžetā noteikti.

pirms 13 gadiem, 2008.01.10 16:03

!!!

Smiltenee sodus arii neesmu redzejis. bet pie autenes - aiz narvesena baabas un veel stavokli kupina kaa negudras, fui... sikie mazaak pirks, jo naudas tik daudz nebuus.

pirms 13 gadiem, 2008.01.10 16:44

???

Jā aiz autenes tās bābas,kas stāvoklī īpaši gudras nav,kas ļuļķē tās cigaretes.Vnk.-STULBAS!

pirms 13 gadiem, 2008.01.10 21:29

Ivars

Smēķēšanas sekas parādās sportojot kā aizdusa, bet, ja nesporto, tad tikai 50 gadu vecumā. Cilvēks gan izskatā noveco. Ar vēzi saistība nav pierādīta, bet asinsvadus sašaurina gan - ja uzturā lieto treknu (ar liellopu taukiem bagātu)barību, tad insulti un infarkti garantēti.

pirms 13 gadiem, 2008.01.10 22:52

vai pr to kāds ir aizdomājies,,ka naudu cigaretēm kāds varētu mēģināt iegūt kriminālā ceļā? lai tikai tiktu pie dienišķas paciņas vai divām. neticu , ka pīpmaņi ar 40 gadu stāžu tā pārstās vienā dienā pīpēt...

pirms 13 gadiem, 2008.01.11 10:30

Ivars

Dzirdēju pie veikala sarunu - nopirkuši lētās, bet baigie mēsli esot. Valsts tā likvidēja "točkas", jo to uzturētājiem uzradās jauns, daudz drošāks bizness. Ar "dzelteno kaiti" arī vairs neviens nesaslims.

pirms 13 gadiem, 2008.01.11 21:10

piipaataajs

Kaapeec ASV pamatiedziivotaaji bija tuvi dabai?
- Taapeec, ka kuupinaaja! Duumaa ir kaut kas taads...
Muusdienaas par daudz domaajam par naudu, sadziivi utt utjp, bet aizmirstam gariigo.
Viekalaa nevar nopirkt normaalas tabakas shkirnes cigaretes. Cenu kaapums mani nesatrauc, jo taa pat peerku tabaku, kas nav leets prieks.
Uzskatu, ka smēķēt neieguustot nekaadu griigu baudu, jeegas nav.
Par sievieteem, - smeekeetaajaam pie pazhobeleem neko labu teikt nevaru, bet nekaadi sodi un cenu celshanas neko natrisinaas, viss atkariigs no pasha cilveeka izveeles!

pirms 13 gadiem, 2008.01.12 21:25

pipeetajam

Tieshi taa,viss atkariigs no pasha cilveeka, bet kas taa par baudu?

pirms 13 gadiem, 2008.01.13 10:09

viedoklis

neko darīt, pīpēs pa dārgo:) Un nedaudz attiecības ģimenēs mainīsies, ja agrāk veči nodzēra, tad tagad vecenes nopīpēs, jo tiešām, meitenes smēķē vairāk kā puiši!

pirms 13 gadiem, 2008.01.13 15:17

Veselība