Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cilvēkiem ar redzes traucējumiem Siguldā pieejami sociālās rehabilitācijas pakalpojumi

Latvijas Neredzīgo biedrības rehabilitācijas centrs piedāvā redzes invalīdiem saņemt rehabilitācijas pakalpojumus par valsts budžeta līdzekļiem. Tas nozīmē, ka ne klientam, ne viņa ārstējošam ārstam, kurš dod norīkojumu šo pakalpojumu saņemšanai, par tiem nav jāmaksā. Rehabilitāciju klientu dzīvesvietās nodrošina teritoriālo rehabilitācijas dienas centru sociālie rehabilitētāji visos Latvijas reģionos - Siguldā šis pakalpojums pieejams biedrībā "Aicinājums Tev" Blaumaņa ielā 10.

Biedrība "Aicinājums Tev" redzes invalīdiem (pieaugušiem cilvēkiem bez vecuma ierobežojuma) piedāvā vairākus sociālās rehabilitācijas pakalpojumus: orientāciju apkārtnē, pašapkalpošanās un ēdienu gatavošanas iemaņu apguvi, Braila raksta apmācību, datortehnoloģijas apmācību, pielāgoto sporta aktivitāšu apmācību u.c. Bezmaksas pakalpojumu ilgums ir vidēji 50 stundas gadā. 

 

Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrs darbojas arī kā dienas centrs, kurā individuālas konsultācijas var saņemt jebkurš Latvijā dzīvojošs cilvēks, kam ir redzes invaliditāte, izņemot personas, kuras ir saņēmušas termiņuzturēšanās atļauju.  

 

Latvijas Neredzīgo biedrības Rehabilitācijas centrs piedāvā pakalpojumu - personas patstāvīgās funkcionēšanas iemaņu apguve institūcijā (ar diennakts uzturēšanos): vidēji 400 stundu apjomā vienam klientam - šajā laikā klientam tiek nodrošināta iespēja dzīvot labiekārtotā rehabilitācijas centra dienesta viesnīcā un ar ēdināšanu trīs reizes dienā.  

 

Lai redzes invalīds saņemtu sociālās rehabilitācijas pakalpojumus, jāiesniedz invalīda apliecības kopija (9. VDEĀK) un iesniegums. Ja invalīda apliecību izsniegusi cita VDEĀK, papildus jāiesniedz VDEĀK izziņas kopija, kurā ir norādīts attiecīgā funkcionālā traucējuma veids (redzes invaliditāte) vai ārstējošā ārsta izsniegta izziņa Nr. 027/u, kurā ir norādīts attiecīgā funkcionālā traucējuma veids (redzes invaliditāte) un atzinums, ka nepieciešama sociālā rehabilitācija SIA LNB Rehabilitācijas centrā. 

 

Papildus informācija par sociālās rehabilitācijas pakalpojumiem cilvēkiem ar redzes traucējumiem Siguldā, pieejama biedrībā „Aicinājums Tev", Blaumaņa ielā 10 vai pa tālruni: 67973153; 26421634 e-pasts: [email protected]

Veselība